יעקב גלברד עוזב את תפקידו כיו"ר דירקטוריון תפרון; המניה זינקה ב-21.4%

את מקומו של גלברד יתפוס ארנון טיברג, שכיהן בעבר כמנכ"ל דלתא גליל

ניר צליק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניר צליק

האם ציבור המשקיעים רואה ביעקב גלברד, יו"ר דירקטוריון תפרון, כאחראי למצבה הקשה של החברה? מניית החברה זינקה היום ב-21.4% על רקע ההודעה כי גלברד יעזוב את תפקידו בחברה אחרי שנתיים וחצי בלבד.

את מקומו של גלברד יתפוס ארנון טיברג, שכיהן בעבר כמנכ"ל דלתא גליל, כאשר הוא ישתכר כ-11 אלף דולר בחודש דרך חברת הניהול שלו. בנוסף, יקבל טיברג 47.6 אלף אופציות, כאשר מחיר המימוש של האופציות לא ננקב בחוזה ההעסקה. תפרון תחסוך בעקבות החלפת היו"ר, שכן שכרו של גלברט עמד על 55 אלף שקל.

במקביל, העניקה החברה לסמנכ"ל התפעול החדש של החברה, אילן גלבוע, כ-26.6 אלף אופציות, במחיר מימוש של 3.8 דולר למניה, הגבוה בהרבה ממחיר המניה בשוק. גלבוע שב לחברה לפני כחודש אחרי שעזב לפני שנה.

בין ההחלטות הבעייתיות שהתקבלו בהנהלת תפרון כשגלברד שימש בתפקידו היתה ההחלטה לחלק דיבידנד של 8 מיליון דולר בשנת 2008, באפריל, על אף המשבר הכלכלי העולמי. מאוחר יותר נקלעה החברה לקשיים כלכליים ונאלצה לגייס כספים על רקע מצבה הכלכלי הקשה.

תפרון נקלעה לקשיים כלכליים על רקע אובדן הכנסות מלקוחותיה הגדולים, נייקי וויקטוריה סיקרט. על רקע הקשיים, השלימה תפרון גיוס של 4 מיליון דולר, כאשר מתוכם גייסה 2.9 מיליון דולר בהנפקת זכויות במחיר של 3.8 דולר למניה, כאשר יתרת הסכום גויסה מנורפת, הנשלטת על ידי קרן פימי ומאיר שמיר באופן שווה.

עם זאת, מגמת הצניחה בהכנסות החברה לא נבלמה גם ברבעון הראשון של השנה, כאשר המכירות צנחו ברבעון הראשון של השנה ב-45%, לעומת הרבעון המקביל אשתקד, והסתכמו ב-25.8 מיליון דולר. החברה הציגה הפסד תפעולי של 3.6 מיליון דולר - לעומת הפסד תפעולי של 333 אלף דולר ברבעון הראשון של 2009. בשורה התחתונה, רשמה החברה הפסד של 3.25 מיליון דולר ברבעון הראשון של 2010, לעומת רווח נקי של 145 אלף דולר ברבעון המקביל.

מבחינה תפעולית, החברה מתעתדת להעביר חלק מפעילותה במדינה למדינות אחרות בהן עלות כוח האדם נמוכה יותר, כגון מצרים. שווי השוק של החברה מסתכם ב-5 מיליון דולר בלבד.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker