אנטרופי התנגדה למינוי בנו ואחותו של קובי מימון כדירקטורים בפוליגון נדל"ן

אנטרופי: "מתנגדים למינוי דירקטורים שהם קרובי משפחתו של בעל השליטה - ליותר משליש מהדירקטורים" ■ מינויים של ניר מימון ורונית בן יעקב אושר באסיפה הכללית מאחר שאינו טעון אישור של בעלי מניות המיעוט - הגופים המוסדיים

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
ניר מימון, בנו של קובי מימון
ניר מימון, בנו של קובי מימוןצילום: חדשות ערוץ 2

חברת הייעוץ לגופים מוסדיים אנטרופי התנגדה למינויים של קובי מימון לתפקיד יו"ר דירקטוריון פוליגון נדל"ן , וכן למינוי בנו ניר מימון, ואחותו, רונית בן יעקב, לדירקטורים בחברה - כך על פי מסמך שהכינה אנטרופי לפני האסיפה. למרות התנגדות אנטרופי, מינוי השלושה אושר באסיפה, בתמיכתם של בעלי השליטה.

אישור מינויים של בני משפחת מימון לדירקטורים טעון אישור של כלל בעלי המניות בפוליגון, כולל בעלי השליטה (45%) - שכוללים את קובי מימון ואת חברו גיל הוד. לפי הערכות, כל המוסדיים המחזיקים במניות פוליגון - בהם, קרן הגידור טוליפ קפיטל, ילין לפידות, הכשרה חברה לביטוח, אלומות, מיטב דש ומגדל - התנגדו למינויו של ניר מימון כדירקטור.

בעוד מינויים של בני משפחת מימון לדירקטורים אושר, האסיפה הכללית סיכלה שתי הצעות החלטה, שטעונות אישור של בעלי מניות המיעוט. הצעת ההחלטה הראשונה היתה מתן שיפוי וביטוח לניר מימון, והשנייה - הארכת כהונתה של מירב הורוביץ כדח"צית (דירקטורית חיצונית). מי שמנעה את הארכת כהונתה של הורוביץ היתה קרן טוליפ קפיטל, המחזיקה בכ-4.7% ממניות פוליגון.

במסמך שהוציאה אנטרופי לפני האסיפה פירטו האנליסטיות מיכל דקל אלרואי ומארה מהרט את הסיבות להתנגדותן למינוי הדירקטורים מבני משפחת מימון. "בהתאם למדיניותנו ל-2017-2018, נמליץ להתנגד למינוי דירקטורים שהם קרובי משפחתו של בעל השליטה – כשמדובר ביותר משליש מהדירקטורים, כולל בעל השליטה.

"במקביל לקובי מימון, הנמנה עם בעלי השליטה, מכהנת בדירקטוריון רונית בן יעקב שהיא אחותו, ובנו, ניר מימון, שמועמד לכהונה כדירקטור בחברה - כך שלאחר אישור האסיפה את מינויים צפויים לכהן בדירקטוריון פוליגון 50% דירקטורים שהם קרובי משפחה", מפרטים באנטרופי.

ניר מימון, חברו של יאיר נתניהו מ"סערת הקלטת", התמנה לתפקיד דירקטור בגיל 21 בלבד - ובלא ניסיון. מימון הוא בעל תואר ראשון מאוניברסיטת תל אביב במתמטיקה עיונית, בוגר קורס דירקטורים הלכה למעשה של בית ספר המי"ל (גו'ן ברייס), וכן בוגר קורס חשבונאות לכלכלנים מאוניברסיטת תל אביב.

בהתייחסן לניר מימון, כתבו האנליסטיות של אנטרופי: "להערכתנו, למועמד חסר הניסיון הנדרש למילוי תפקיד של דירקטור בחברות ציבוריות, ובפרט בתחום פעילותה של החברה". חרף התנגדות האסיפה להכללתו של ניר מימון בפוליסת ביטוח הדירקטורים, דירקטוריון פוליגון אישר בחודש שעבר את הכללתו בפוליסה (שיפוי וביטוח).

פוליגון נדל"ן, שנסחרת בשווי של כ-135 מיליון שקל, פועלת בתחום הנדל"ן המניב – החברה עוסקת בייזום, פיתוח והשכרה של מקרקעין. פוליגון מחזיקה בשתי קרקעות חקלאיות בפתח תקוה, בסמוך לצומת ירקונים, במרכז מסחרי בחדרה ובקרקע בחיפה. שווי נכסיה המניבים שלה מסתכם בכ-176 מיליון שקל.

הנכסים הניבו הכנסות תפעוליות נטו (NOI) של 15.8 מיליון שקל ב-2016, והרווח הנקי התזרימי מפעילות הנדל"ן (FFO) הסתכם בכ-11.4 מיליון שקל. ההכנסות מיוחסת בעיקר לפעילות המרכז המסחרי MIXX בחדרה. ביולי האחרון חתמה פוליגון על הסכם עם סינמה סיטי להרחבת המתחם, שיכלול פתיחת מתחם של בתי קולנוע.

בעל מניות בפוליגון, שהצביע נגד מינוי הדירקטורים, אמר שהחברה נדרשת להתנהל ביתר שקיפות מול שוק ההון: "החברה חייבת לחזק את הקשר עם המשקיעים, וכשיש דיווח מהותי, כמו ההסכם להרחבת המרכז המסחרי בחדרה עם סינמה סיטי, ראוי שידברו עם שוק ההון. בחברה יש המון שווי חבוי. להערכתי, השווי הכלכלי של החברה הוא סביב 160 מיליון שקל"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker