בועת הנדל"ן מתקררת? אלמוגים החזקות גייסה כ-83% מן הסכום הרצוי במחיר המינימום

החברה הבונה דיור לצעירים הנפיקה אג"ח צמוד עם בטוחה תמורת 41.5 מ' ש' במקום הסכום המתכונן של 50 מ' ש'

ואדים סבידרסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
ואדים סבידרסקי

חברת אלמוגים החזקות, הנמצאת בבעלות פרטית של עמי בר משיח ומריו זוזל, ועוסקת בייזום נדל"ן למגורים, אשר הקימה בין היתר את הפרויקט אלמוגים אילת, הצליחה לגייס כ-41.5 מיליון שקל באמצעות הנפקת איגרות חוב מסדרה א' לציבור, המהווים כ-83% מהסכום המתוכנן של 50 מיליון שקל. במהלך המכרז נקבע מחיר היחידה על 950 שקל, השווה למחיר המינימלי המוצע לציבור, ומבטא דיסקאונט של 5% מערכה הנקוב.

אג"ח א' של חברת אלמוגים נושאות ריבית שנתית של 7%, צמודות למדד המחירים לצרכן ופירעונן הסופי צפוי להתבצע בשנת 2017. זאת לאחר שבחברה החליטו לשנות את פרטי הסדרה, כשבמקור תוכנן להנפיק סדרה הנושאת ריבית משתנה בשיעור של ריבית האגרת הממשלתית 817, העומדת כיום על כ-2.13%, בתוספת 6%, של אג"ח שאינן צמודות למדד כלשהו ועומדות לפירעון הסופי בתחילת שנת 2017.

כמו כן, סדרת אג"ח א' מובטחת בחלק מהרווחים הצפויים מפרויקטים ביוקנעם ובחיפה, ושעבוד מדרגה ראשונה של מקרקעין שבבעלות חברת הבת נכסי מריו ועמי בחיפה. בחברה מציינים כי גיוס החוב נועד להרחבת הפעילות בהתאם למדיניותה.

חברת אלמוגים מתמקדת בהקמה ותפעול של מתחמי מגורים לצעירים. בין הפרויקטים העיקריים אשר ביצעה נמצא מתחם "אלמוג אילת" הכולל כ-549 יחידות דיור, בריכה, מרכז בילויים וקניות. מתחם אילת מותאם לצרכי הפנאי, הבילוי והמגורים של קהל היעד של החברה - סטודנטים, צעירים ובעלי מקצועות חופשיים. כמו כן, בין הלקוחות של פרויקט אילת נמנים בתי מלון בעיר, השוכרים יחידות עבור עובדיהם.

עמי בר משיח, יו"ר אלמוגים אחזקות, ציין כי "תוצאות ההנפקה הנוכחית מצביעות על הבעת אמון גדולה בחברה מצד שוק ההון. בשבועות האחרונים נפגשנו עם עשרות גופים מוסדיים, ואנו גאים על כך שמרביתם נתנו בנו את אמונם ונכנסו להשקעה בחברה".

גנדי גורביץ, מנכ"ל אלמוגים החזקות, הוסיף: "אלמוגים נמצאת כיום בבנייה של פרויקטים בחיפה ויקנעם, ואנו בוחנים רכישה נוספת של קרקעות במחירים אטרקטיביים, כאשר הגיוס בהחלט יסייע לתנופת הפיתוח של החברה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker