פולאר מחקה 108 מיליון שקל בפרויקט הולילנד והפסידה 69 מיליון שקל במחצית 2010

דירקטוריון: "פעילותינו בפרויקט הולילנד נמשכת כסדרה ואנו ממשיכים במכירת דירות"

ואדים סבידרסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ואדים סבידרסקי

, חברת האחזקות בתחום הנדל"ן והתיירות ואחת ממקימות פרויקט הולילנד בירושלים, מדווחת על תוצאותיה הכספיים לרבעון השני 2010. החברה מציגה גידול של 40% בהכנסות לעומת הרבעון המקביל, לסך 57.5 מיליון שקל, שנבעו בעיקר ממכירת דירות בפרויקט הולילנד בכ-51 מיליון שקל. ההכנסות מדמי שכירות ירדו ל-6 מיליון שקל בהשוואה ל-8 מיליון ברבעון אשתקד, בשל מכירת חלק מנכסים מניבים בחציון השני של 2009.

עם זאת, עלות הדירות שנמכרו וירידת ערך נוספת של חלקה בפרויקט הולילנד בסך 32.3 מיליון שקל על רקע "פרשת הולילנד", העבירו את פולאר להפסד של כ-25 מיליון שקל, לעומת רווח של כ-25 מיליון ברבעון המקביל. בשורה התחתונה, רשמה החברה הפסד של כ-24 מיליון שקל לבעלי המניות בהשוואה לרווח של כ-3 מיליון שקל ברבעון המקביל.

תזרים המזומנים החיובי של החברה מפעילותה השוטפת ירד ב-33% לסך 16.3 מיליון שקל ובקופת המזומנים של החברה נותרו, נכון לתקופת הדו"ח, כ-49.4 מיליון שקל בהשוואה לכ-147 מיליון שקל בסוף מחצית השנה הראשונה 2009.

בסיכום חציוני, בזכות אותן מכירות של דירות בהולילנד, הציגה החברה עלייה של 53% בהכנסותיה בהשוואה למחצית הראשונה של שנת 2009, לסך כ-73.8 מיליון שקל.


החברה: פעילותינו בפרויקט הולילנד נמשכת כסדרה ואנו ממשיכים במכירת דירות
במקור, פרויקט הולילנד בירושלים, תוכנן לבניית מגרש המיועד למלונאות, שטחי ציבור ובניית 12 בנייני מגורים הכוללים 969 דירות. עד למועד הדיווח, הושלמה הקמתם של 8 בנייני מגורים בהיקף של 642 דירות, בניין נוסף בשלבי הקמה ראשוניים, וטרם החלה הקמת שלושה בניינים נוספים ושל המגרש. במלאי החברה כ-84 דירות גמורות העומדות למכירה.

על רקע פרשת פרויקט הולילנד בקשר לחשדות למתן שוחד ופשיטת המשטרה על משרדי החברה וחברות הקשורות, בחודש אפריל 2010, מודיעה החברה כי פעילותה בפרויקט נמשכת כסדרה וכי היא ממשיכה למכור דירות. ברם, במקביל לפרשה, הודיעה מהנדס העיר ירושלים, כי הוא לא מאשר הסבת שטחים המיועדים למלונאות לטובת שימוש לבניין מגורים שיוקם על מגרש 13, אך תישקל תוספת יחידות דיור לאחד הבניינים בפרויקט שטרם החלה הקמתו.

במאי השנה, התקבלה החלטה של עיריית ירושלים על התליית היתרי החפירה של מגרשים 13-15, בטענה כי הוצאו שלא כדין וכי הולילנד ניצלה כמעט את כל שטחי השירות שנתנו לה. במקביל, מסיימת משטרת ישראל את תהליך החקירה ומוציאה כתבי אישום כנגד חלק המעורבים. בחברה מציינים כי אין כל ודאות בעניין ההשלכות של "פרשת הולילנד" על החברה ועל הפרויקט עצמו.

על פי הערכות החברה, במידה ובניין מס' 13 לא יוקם וכי לא תאושר תוספת יחידות דיור לבניינים מס' 14 ו-15, הפרוייקט יכלול כ-850 דירות מגורים ב-11 בניינים וקרקע מיועדת למלונאות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker