בעל עניין מול בעלי השליטה בב.יאיר: מרדכי אלבוים מבקר עסקות שביצעו האחים ביטון

החברה בתגובה: "אלבוים אחראי לכל הנזקים מהפרסומים המכפישים"

ואדים סבידרסקי
ואדים סבידרסקי

חברת נדל"ן, ב. יאיר, הנשלטת על ידי האחים יורם, יוסף ויאיר ביטון (85%), הגיבה היום על לראשונה על המאבקים של בעלי העניין בה.

באחרונה, דרש מרדכי אלבוים (9.7%), בעל עניין טרי בחברה, כינוס אסיפת בעלי מניות בחברה, על מנת לדון בנושא אישורי התקשרויות החברה עם בעלי השליטה בה. בחברה מציינים כי אלבוים, מאז הפיכתו לבעל העניין, פנה לחברה ולמשפחת ביטון בהצעה למכירת אחזקותיו בחברה וכן ביקש להעסיק אדם מטעמו במשרת מנכ"ל משותף במטרה להפיק תשואה על השקעתו.

כמו כן, פנה אלבוים, לטענת ב. יאיר, לחברה בבקשה נוספת כי תקים עבורו פרויקט בנייה במחיר שייסב לה הפסד. "החברה רואה במר אלבוים אחראי לכל נזקיה מהפרסומים המכפישים", מסרו בחברה.

בחברה טוענים כי סירבו לכל הבקשות וההצעות של אלבוים, דבר שגרם לניסיונות רבים לזמן אסיפת בעלי המניות, כאשר באף אחת מהן לא התקיימו תנאי הסף על פי חוק החברות.

"הדרישה האחרונה נתקבלה ביום ראשון האחרון, במסגרתה נתבקש זימון אסיפה ליום 13 ליולי, כלומר תשעה ימים לאחר מועד הדרישה וללא צירוף מסמכים הנדרשים לפניה", מציינים בחברה. כמו כן, סבורים בחברה כי אחזקותיו של אלבוים אינן מספקות את רוב הנדרש להעברת ההחלטות, וכי בוט מטיח האשמות שונות כלפי בעלי השליטה ומסר נתונים כספיים כוזבים.

אלבוים הפך להיות בעל עניין בחברה בסוף חודש פברואר 2010 כאשר אחזקותיו הסתכמו באותה העת בכ-5.3% מהונה של החברה. מאז, הגדיל אלבוים את החזקותיו על ידי איסוף סחורה במנות, בתדירות של מספר עסקאות בשבוע, עד שחלקו בחברה הגיע ל-9.5%, נכון להיום.

חברת ב.יאיר, נסחרת לפי שווי של 135 מיליון שקל, ומנייתה הוסיפה כ-62% לערכה מתחילת השנה. מכירות החברה הסתכמו בכ-228 מיליון. שקל בשנת 2009 והיא רשמה רווח נקי שנתי של כ-3 מיליון שקל.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker