רוטשטיין של יצחק מירילשוילי מתחמשת במזומנים – ומגייסת בריבית של 3.15%

חברת הייזום והבנייה למגורים מנפיקה סדרה אג"ח חדשה ■ במסגרת השלב המוסדי זכתה החברה לביקושים של כ-222 מיליון שקל, מתוכם בחרה לגייס כ-56 מיליון שקל

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
יצחק מירילשוילי, נשוי + 2, גר בהרצליה פיתוח, בעל תואר ראשון בכלכלה מאוניברסיטת טאפטס, חברות בשליטתו: רוטשטיין (נדל"ן), פלאריום גלובל (משחקי רשת), קרן יסודות (המממנת פרויקטים בתחום התשתיות) וערוץ 20, מכהן כיו"ר קרן מרומים, להנגשת הערכים היהודיים בעולם
יצחק מירילשויליצילום: אלי דסה

חברת הייזום והבנייה למגורים רוטשטיין נדל"ן השלימה את השלב המוסדי של הנפקת סדרה אג"ח חדשה (ו'). במסגרת השלב המוסדי, זכתה החברה לביקושים של כ-222 מיליון שקל, מתוכם בחרה לגייס בשלב זה סכום של כ-56 מיליון שקל. בעקבות ביקושי היתר, השלב המוסדי ננעל בריבית שקלית שנתית של 3.15% - נמוך מהריבית המקסימלית שהוצעה במכרז.

במסגרת ההנפקה, הציעה החברה למשקיעים איגרות חוב בריבית שקלית קבועה עם מח"מ של כ-3.3 שנים, כאשר מועד הפירעון הסופי יהיה ביולי 2023. איגרות החוב מגובות בשעבוד ראשון של עודפים (שעבוד חלש) על פרויקט באר יעקב שלב ה' ו-ו', הכוללים 288 יחידות דיור (חלק החברה 228 יחידות דיור) ועודפים צפויים בסך של כ-90 מיליון שקל (חלק החברה).

רוטשטיין נדל"ן עוסקת בייזום וביצוע פרויקטים גדולים למגורים ברחבי הארץ. לחברה פרויקטים בנתניה, באר יעקב, רמת גן, מגדל העמק, לוד, קריית מלאכי, כפר יונה, אור עקיבא ועוד. החברה נסחרת בבורסה בתל אביב מאז 1993. בעלת השליטה בחברה הינה חברת אבני שוהם ייזום, המוחזקת על ישי יצחק מירילשוילי והמנכ"ל אבישי בן חיים.

נכון לסוף 2017, רוטשטיין מבצעת ומשווקת (כולל חלק בעלי הקרקע) כ-1,157 יחידות דיור. חלק החברה הינו כ-794 יחידות דיור, מתוכו נמכרו כ-543 יחידות דיור בתמורה כספית של כ-710 מיליון שקל. בנוסף, לחברה עתודות קרקע בתכנון של כ- 3,656 יחידות דיור, חלק החברה מתוכו הינו כ-1,760 יחידות דיור.

באוקטובר האחרון דיווחה רוטשטיין על התקדמות בעסקת פינוי-בינוי ברמת השרון להקמת 180 יחידות דיור עם צפי הכנסות בסך של כ-330 מיליון שקל (לפני מע"מ), ורווח גולמי בסך של כ-50 מיליון שקל. בנוסף, באותו החודש, דיווחה החברה על כוונתה לממש אופציה לרכישת קרקע למגורים בפרדסיה המיועדת להקמת 110 יחידות דיור, בתמורה לכ-66 מיליון שקל, לצד תמורה נוספת שתיגזר מתוספת יחידות דיור מעבר לתב"ע הנוכחית ושיעור רווחיות כמוסכם בין הצדדים.

אבישי בן חיים, מנכ"ל רוטשטיין, אמר כי כספי ההנפקה יאפשרו לחברה להרחיב את פעילותה העסקית במהלך השנים הבאות.

את ההנפקה הובילו לאומי פרטנרס חיתום, ולצדו קונסורציום חתמים שכלל את פועלים אי.בי.אי, אפסילון חיתום, ווליו בייס, אגוז הנפקות ורקורד פידליטי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker