הקרקעות באולגה לא ימוזגו לגולן מלאכת מחשבת - המניה צונחת ב-30%

שווי הקרקעות - 100 מיליון דולר; המיזוג נדחה בשל כמה תביעות נגד בעלי השליטה

ליאור זנו

מניית השלד הבורסאי גולן מלאכת מחשבת צונחת ב-30% לאחר שבעלי השליטה דני מור ואיילון ברוך (73% יחד), הודיעו כי החליטו להשעות בינתיים מיזוג קרקעות שבבעלותם הפרטית לתוך החברה. הקרקעות מוערכות ב-100 מיליון דולר. לפני כחודשיים, עת הודיעו על המיזוג הצפוי, זינקה מניית החברה ב-67% ביום אחד.

השניים החליטו להשעות בשלב זה המשך בדיקת ההיתכנות של מיזוג הנכס, בשל תביעה שהגיש נגדם עודד דסאו, בעל השליטה הקודם בחברה. מור וברוך, משקיעים תושבי חו"ל, רכשו את השליטה בחברה מדסאו בנובמבר 2009 תמורת 9 מיליון שקל, בניכוי חובותיה של החברה. השניים ציינו סיבות נוספות להשעיה: תביעה קודמת שהגיש נגדם עו"ד יגאל כהן וצווים שונים שניתנו בגדרם של התביעות בקשר למניותיהם בחברה.

בתחילת מארס השנה הודיעו מור וברוך כי הם שוקלים למזג לחברה את הנכס הנדל"ני והזניקו את המניה ב-67% ביום אחד. הנכס הנדל"ני היה קרקע נקייה משיעבודים, המשתרעת על פני שטח של כ-120 דונם בין גבעת אולגה לנתניה הסמוך לשפת הים. לדברי יו"ר החברה צבי ימיני, לפני כחודשיים שווי הקרקע נקבע על פי הערכת שמאי שבוצעה, ועתידה היתה לשמש את החברה להקמת פרויקט מגורים באזור בבנייה צמודת קרקע.

החברה דיווחה כי הפרויקט שיוקם ימומן בחלקו על ידי גיוס כסף מהציבור באמצעות הנפקות. כמו כן, יו"ר החברה הדגיש כי היעדר השיעבודים על הקרקע מאפשר למשכן את השטחים האלו, לצורך גיוס חוב. נכון להיום, אין לחברה שום פעילות עסקית.

לפני כשבועיים, ב-15 באפריל, פירסמה החברה את ההכנסות אותן צופים בעלי הנכס: הכנסות בגין מכירת בתים צמודי קרקע - 28 מיליון דולר, בגין מכירת דירות בבניה רוויה - 224 מיליון דולר, בגין מכירת יחידות דיור בבית מלון - 57 מיליון דולר, בגין דמי שכירות שנתיים משטחי מסחר - 9 מיליון דולר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker