קפיצה של כ-400 מיליון דולר בהשקעות תושבי חוץ במניות ישראל בנובמבר

בחודש נובמבר הסתכמו ההשקעות נטו של תושבי ישראל במניות זרות סחירות בחו"ל בכ-590 מיליון דולר

טל לוי
שתפו בפייסבוק

תושבי חוץ המשיכו להגדיל את השקעתם במניות ישראליות הנסחרות בתל אביב: בנובמבר נרשם גידול בהשקעות נטו אשר הסתכמו כ-560 מיליון דולר במניות ישראליות הנסחרות בבורסה בת"א, בהשוואה לכ-170 מיליון באוקטובר. מהחטיבה למידע ולסטטיסטיקה בבנק ישראל נמסר כי עיקר ההשקעות התרכזו בענפי התקשורת, הכימיה והפרמצבטיקה. במקביל, השקיעו תושבי חוץ במניות ישראליות הנסחרות בחו"ל כ-140 מיליון דולר לאחר מימושים נטו של כ-80 מיליון דולר באוקטובר.

בחודש נובמבר נרשמו השקעות נטו של כ-430 מיליון דולר באיגרות חוב ממשלתיות הנסחרות בבורסה בת"א, זאת בהמשך להשקעות של כ-400 מיליון באוקטובר. ההשקעות נרשמו בעיקר באגרות הלא צמודות מסוג שחר, לצד מימושים נטו של כ- 170 מיליונים במק"מ. באגרות החוב הפרטיות הנסחרות בחו"ל נרשמו מימושים נטו של כ-110 מיליון דולר.

בחודש נובמבר נרשם גידול בהשקעות הישירות נטו של תושבי חוץ בישראל, בהשוואה לממוצע החודשים האחרונים, והן הסתכמו בכ-580 מיליון דולר. ההשקעות התרכזו בענף הפיננסיים וההיי טק.


תושבי ישראל מגדילים השקעות בחו"ל
בנובמבר הסתכמו ההשקעות נטו של תושבי ישראל במניות זרות סחירות בחו"ל בכ-590 מיליון דולר. בדומה לחודשים הקודמים, עיקר ההשקעות, כ-330 מיליוני דולרים, הם של משקיעים מוסדיים והיתר השקעות של משקי הבית והמגזר העסקי. מתחילת 2009 נרשם גידול משמעותי בהשקעות המשקיעים המוסדיים במניות זרות בחו"ל, בעיקר של קופות גמל וחברות ביטוח. הן הסתכמו לכ-5.2 מיליארד דולר בהשוואה לכ-2 מיליארד בכל שנת 2008 וכמיליארד דולר ב-2007.

בנובמבר 2009 תושבי ישראל השקיעו נטו כ-280 מיליון דולר באיגרות חוב זרות, מזה כ-140 מיליון השקעות של משקיעים מוסדיים.

בהשקעות הישירות של תושבי ישראל בחו"ל נרשמו בחודש נובמבר השקעות נטו בסך של כ-85 מיליון דולר. עיקר ההשקעות בוצעו בענף ההשקעה ואחזקה. היקף זה הוא תוצאה של השקעה גדולה אחת של חברת אחזקה (כ-210 מיליוני דולרים) שקוזזה במימושים של השקעות אחרות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker