מעלות S&P הורידה ב-2 דרגות את דירוג האג"ח מסדרה א' של אלעד יו.אס, חברה הבת של אלעד גרופ

הדירוג ירד מרמה של AA- לרמה של A, והותירה את הדירוג ברשימת מעקב עם השלכות שליליות

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
מיכאל רוכוורגר

חברת דירוג האשראי מעלות S&P הורידה היום ב-2 דרגות את דירוג האג"ח מסדרה א' של חברת אלעד יו.אס רסידנטיאל מרמה של AA- לרמה של A, והותירה את הדירוג ברשימת מעקב עם השלכות שליליות, כלומר תיתכן הורדת דירוג נוספת בתקופה הקרובה.

אלעד יו.אס ניצלה את הגאות בשוק האשראי החוץ בנקאי וגייסה ביוני 2007 אג"ח בישראל בהיקף של כ-1.46מיליארד שקל. האג"ח נסחרות בפלטפורמת רצף המוסדיים, והבטוחות בגינן הינם התזרימים שמייצרת החברה מהשכרה ומכירה של הדירות. לחברה לא צפוי במהלך השנה הקרובה עומס תשלומים, כשהיא אמורה לשלם באמצע יוני הקרוב למחזיקי א' ריבית של כ-63 מיליון שקל. אולם החל משנת 2011 עומס התשלומים יגדל ל-300 מיליון שקל במהלך השנים 2011-2015. בשבוע שעבר אלעד גרופ ניצלה את ירידת מחירי האג"ח של אלעד יו.אס. וביצעה רכישה עצמית של האג"ח לפי מחיר של 80 אגורות, ובתמורה כוללת של 11.6 מיליון שקל ערך נקוב של האג"ח.

מלבד אלעד יו.אס, גם החברה האחות אלעד קנדה, וחברה האם אלעד גרופ, ניצלו את מחיר הכסף הזול בישראל וגייסו במהלך השנים האחרונות אג"ח של 3.5 מיליארד שקל. מתוך הדו"חות הכספיים של אלעד גרופ לרבעון השלישי ולתשעת החודשים הראשונים של 2009 שנחשפו לאחרונה ב-TheMarker עולה כי סך ההתחייבויות של אלעד (הכוללות בעיקר תשלומי אג"ח, משכנתאות בגין הנכסים, מסגרות אשראי בנקאיות והתחייבויות לצדדים שלישיים) נאמדות ב-4.3 מיליארד דולר.

בימים אלה מנסה אלעד גרופ להנפיק בת"א 10%-20% ממניות חברה הבת אלעד קנדה לפי שווי חברה של 500 מיליון דולר-1 מיליארד דולר.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום