אחים עופר השקעות בוחנת את מכירת השליטה בענקית הקניונים מליסרון

בהתאם לחוק צמצום הריכוזיות במשק, צריכה החברה, המחזיקה גם בשליטה בבנק מזרחי טפחות, להחליט עד לסוף השנה הבאה האם להישאר עם אחזקתה בבנק או בענקית הקניונים

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
ליאורה עופר, בעלת השליטה במליסרון
ליאורה עופר, בעלת השליטה במליסרוןצילום: בריטיש ישראל

חברת אחים עופר השקעות, שבשליטת ליאורה עופר, דורון עופר ואייל עופר, דיווחה היום (ב') לבורסה כי היא בוחנת את מכירת השליטה בחברת הנדל"ן מליסרון (61%). בהתאם לדרישות החוק לצמצום הריכוזיות במשק, מחוייבת אחים עופר השקעות להחליט עד לסוף 2019 אם היא מעדיפה להישאר עם אחזקה ריאלית מהותית במליסרון או לחלופין להישאר עם אחזקתה בבנק מזרחי טפחות (כ-22.5%). מליסרון היא אחת מחברות הקניונים והמשרדים הגדולות, ונסחרת בשווי שוק של כ-7 מיליארד שקל, בעוד מזרחי-טפחות הנו השחקן המוביל במערכת הבנקאות בתחום המשכנתאות - עם נתח שוק של כ-40% - ונסחר לפי שווי שוק של כ-15.4 מיליארד שקל.

לאחים עופר השקעות נותר אמנם פרק זמן של כשנתיים עד שתחויב לקבל החלטה, אך ייתכן שלוחות הזמנים יתקצרו. זאת מאחר שמזרחי טפחות, המנוהל על ידי אלדד פרשר, חתם לפני כחודש וחצי עם בעלי השליטה בבנק אגוד - משפחות לנדאו, מנור, שלמה אליהו ויעל אלמוג-זכאי - על עסקת מיזוג. אם העסקה אכן תצא אל הפועל, ימוזג אגוד לתוך מזרחי טפחות במחיר המגלם לאיגוד מכפיל הון (יחס בין שווי שוק להון עצמי) של 0.6, בתמורה לכ-1.4 מיליארד שקל שישולמו באמצעות הקצאת מניות של מזרחי טפחות.

במקרה כזה ייתכן שמשפחת עופר תצטרך להחליט לגבי המשך אחיזתה באחזקות ריאליות ופיננסיות מהותיות עוד קודם למועד המוסכם כעת, ובשל כך כבר החלה בבחינה של מכירת מניות מליסרון. עם זאת, בשלב זה לא התקבלה בחברת אחים עופר השקעות החלטה סופית בעניין, וכל האפשרויות עדיין פתוחות.

ליאורה עופר, המכהנת כיו"רית הדירקטוריון של מליסרון וכדירקטורית במזרחי טפחות,  קיבלה את השליטה באחים עופר השקעות (כ-52%) לפני כ-5 שנים. הדבר קרה כשנתיים לאחר מותו של אביה, יולי עופר המנוח, ובתום מאבק משפטי ממושך שבסיומו אישר בית המשפט לקיים את צוואתו של עופר, ולהוריש לה את מלוא אחזקותיו בחברה (36%). אחיה של ליאורה - דורון, ובן דודה - אייל, מחזיקים ב-15% וב-33% מהון המניות של החברה, בהתאמה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker