לפי חוק המניות: גליה מאור נדרשת לתקופת צינון של שנתיים לפני שתוכל להתמנות כדירקטורית בבנק

ע"פי חוות דעת משפטית ועדת המניות תאשר את התמודדותה, כיוון שיש לה כישורים מיוחדים בתחום בו פועל הבנק

אתי אפללו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

<<מנכ"ל בנק לאומי גליה מאור, שהודיעה בתחילת השבוע כי תתמודד על תפקיד יו"ר הבנק, עשויה להיתקל במכשלה בדרך. לפי חוק המניות הבנקאיות שבהסדר, על מאור לעבור תקופת צינון של שנתיים לפני שתוכל להתמנות כדירקטורית בבנק.

על פי חוות דעת משפטיות שקיבלה מאור טרם הגשת מועמדותה לתפקיד, ועדת המניות צפויה לאשר את התמודדותה, כיוון שכמנכ"ל הבנק במשך שנים, יש לה כישורים מיוחדים בתחום בו פועל הבנק. בנוסף, באחרונה אישרה ועדת המניות את מועמדותו של אורי יוגב לתפקיד, על אף קרבתו לראש הממשלה בנימין נתניהו. ניתן להניח כי אם במקרה של יוגב הגיעה ועדת המניות להחלטה שראוי לחרוג מהנוהל ולאשר את מועמדותו, קל וחומר שלאור תפקידה של מאור, הוועדה תקבע שגם לה כישורים מיוחדים.

בעניינו של יוגב התנועה לאיכות השלטון פנתה לוועדת המניות בבקשה לפסול את מועמדותו של יוגב, כמו גם של איזי תפוחי, בגין זיקה לראש הממשלה. התנועה ציינה כי ליוגב ולתפוחי אין כישורים מיוחדים בתחום בו פועל הבנק, וכי ה"מיוחדות" הנדרשת בסעיף מצביעה על כך מדובר במקרים יוצאי דופן, חריגים, ולא די בכך שהכישורים הם בתחומי עיסוקו של הבנק.

איתן רף, יו"ר הבנק הנוכחי, הגיש אתמול את התפטרותו מתפקיד יו"ר לאומי פרטנרס. זאת בהמשך להודעתו מאמש כי החליט לפרוש בתום כהונתו כדירקטור בחודשים הקרובים. רף הסביר את התפטרותו בכך שמונחות לפניו כמה הצעות מגורמים שונים בארץ ובחו"ל ושברצונו למנוע כל שמץ של חשש לניגוד עניינים פוטנציאלי. הודעה על מחליפו של רף כיו"ר לאומי פרטנרס תימסר באופן מסודר בימים הקרובים.

לאומי פרטנרס היא חברה בבעלות מלאה של לאומי, ובניהולו של אבי זלדמן, שמנהלת את השקעותיה הריאליות של קבוצת לאומי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום