עו"ד חודק: "המוסדיים צריכים לתקף בעצמם את הדירוג שמפרסמות חברות הדירוג"

"אי אפשר להסתמך רק על 3 חברות דירוג שסוקרות את כל החברות בעולם", אמר חודק

נועם בר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

"הגופים המוסדיים צריכים לתקף בעצמם את הדירוג שמפרסמות חברות הדירוג", אמר עו"ד דוד חודק - יו"ר ועדת חודק להסדרת התנהלות המוסדיים בשוק האג"ח הקונצרני. את הדברים אמר בפאנל "דירקטורים ונושאי משרה ציבורית", שאירגנה להב מהפקולטה למינהל באוניברסיטת ת"א. "לא ייתכן ש-3 סוכנויות דירוג בלבד ידרגו את כל החברות בעולם. אני לא מרוצה גם מהמציאות שיש רק גוף אחד - פועלים סהר - שמייצג את כל הגופים המוסדיים באסיפות בעלי המניות".

בנושא אחר טען חודק שדירקטור שלא זיהה מראש משבר בחברה אשם בכך ואחראי אישית למצב: "החובה של ההנהלה והדירקטורים היא לזהות את המשבר שנה ויותר לפני שהוא פורץ. זה ניהול סיכונים".

בעניין הזרמת ההון על ידי בעלי השליטה בזמן משבר בחברה הזכיר חודק את מקרה צים: "בצים היתה הזרמת של 600 מיליון שקל מהחברה לישראל, שהיא הזרמה משמעותית וראויה".

פרי שחר, מנהלת המחקר בפועלים סהר שהשתתפה בפאנל אמרה: "במקרה צים, פועלים סהר לא העבירה חוות דעת כי אלו היו אגרות לא סחירות, ובנושא זה אנחנו לא מייעצים. לגבי הזרמת הכספים של החברה לישראל חשבנו שלא כדאי לעשות אותה".

על אחריות הדירקטורים בחברות שהשקיעו בנדל"ן במזרח אירופה אמרה שחר: "כאשר חברה מחליטה להשקיע בנכסים כאלה, ההנהלה צריכה היתה לשאול את עצמה אם זה מסכן את יכולת החזר החוב שלה או לא. אם עלה ספק כלשהו לגבי זה, כאן מתחילה הרשלנות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker