בנק דיסקונט שכר את עו"ד דוד חודק לביצוע בדיקה בכאל

הבדיקה מתבצעת על רקע שרשרת פרשיות שנחשפו בשנה האחרונה בחברת כרטיסי האשראי של בנק דיסקונט

שרון שפורר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

>> דירקטוריון בנק דיסקונט, בראשות היו"ר החדש ד"ר יוסי בכר, שכר את שירותיו של עו"ד דוד חודק לצורך בדיקה בחברת כרטיסי האשראי שבשליטת הבנק - כאל. הבדיקה מתבצעת על רקע פרשיות שנחשפו בשנה האחרונה בחברה ואשר הובילו, בין השאר, להחלפת המנכ"ל בעז צ'צ'יק בישראל דודו, שנכנס לתפקידו לפני כחודש. חודק הוא מבעלי משרד עורכי הדין גרוס קליינהנדלר חודק ומי שעמד בראש ועדת חודק לגיבוש המלצות השקעה באג"ח לגופים המוסדיים.

בעקבות כך קיים דיסקונט ביקורת חשבונאית בחברה, שבה התגלו ליקויים בכמה תחומים. מדובר, בין השאר, בליקויים בהליך החיתום (הערכת הסיכון) של החברה, ניהול הסיכונים, אי-קיום בקרות ותיעוד, אי-ציות לכללי הארגונים הבינלאומיים ואי-קיום, לכאורה, של חובות הנובעות מכללי איסור הלבנת הון.

אירועים אלה הביאו לדחיית ההנפקה של כאל, שתוכננה להתבצע ב-2010, וכאמור להחלפת מנכ"ל חברת כרטיסי האשראי. במקביל, הוחלף השנה גם יו"ר כאל - קבוצת ברונפמן-פישר, בעלת השליטה בדיסקונט, פיטרה את יו"ר הבנק שלמה זהר שסיים את תפקידו גם כיו"ר כאל. כיו"ר החברה משמש כיום גיורא עופר, מנכ"ל דיסקונט.

גם לאחר הביקורת החשבונאית שנערכה בדיסקונט ממשיכים בבנק בהליך הפקת לקחים ותיקון הכשלים שנמצאו - כל זאת בהתאם לקוד תאגידי שאימצו בדיסקונט. מסיבה זו שכרו את שירותיו של עו"ד חודק.

מדיסקונט נמסר בתגובה: בעקבות האירועים האחרונים בכאל החליט דירקטוריון בנק דיסקונט על מינוי עו"ד חודק כדי שיבחן ויבדוק תהליכים - בראי הממשל התאגידי. החלטת הדירקטוריון היא בהמשך לתהליך רחב של הפקת לקחים המתבצע, בין היתר, לאור ממצאי מבקר הפנים של החברה. בסיום התהליך, יגיש עו"ד חודק את המלצותיו לדירקטוריון הבנק.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker