ההשקעה הראשונה של אלומיי: שלמה נחמה משקיע 24 מיליון שקל בשני פרויקטים סולאריים באיטליה

ההקמה נעשית תוך חודשים בודדים, כאשר ההכנסה מהתחנות מובטחת לתקופה של 20 שנה

ניר צליק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
ניר צליק

לפני שנתיים רכשו שלמה נחמה, יו"ר בנק הפועלים לשעבר, וקבוצת קניר, שבשליטת חמי רפאלי ורן פרידריך את השליטה בחברת נור מקרופרינטרס, ומאוחר יותר שינו את שמה לאלומיי קפיטל. כעת, שנתיים אחרי, מבצעת הקבוצה את השקעתה הראשונה: החברה תקים שני פרויקטים סולאריים באיזור מרקה באיטליה, בעסקה שהיקפה 24 מיליון שקל.

אלומיי קפיטל מתכוונת להרחיב את הפעילות בתחום לשווקים וטכנולוגיות נוספות בתחום האנרגיה המתחדשת באמצעות שיתופי פעולי בתחום. ההסכם נחתם עם חברת EPC האיטלקית כאשר על פיו החברה תקים ותתפעל את התחנות. בין התחומים הנוספים שבוחנת החברה נמצאים תחומים נוספים הנוגעים לאיכות הסביבה, ביניהם טיפול באשפה ותחום המים.

להערכת החברה, השוק האיטלקי בשל יותר מהשוק בארץ. על פי גורמים בתעשיה, הרווחיות בו נעה בין 10%-20% (לאחר מינוף), וברמת סיכון נמוכה יחסית. עם זאת, אלומיי לא פוסלת כניסה להשקעות בתחום גם בישראל בתנאי שיעמדו ביעד תשואה לסיכון שלהערכת החברה ראויים לסוג כזה של פרויקטים.

מעשית, מדובר בתחום בעל סיכון נמוך יחסית. במסגרת ההסכם, הקבלן מתחייב לספק תחנה עובדת ומחוברת לרשת החשמל ומעניק בטחונות ברמה מספקת להשלמת העבודה. בשטח מוקם שדה של קולטים שהבלאי שלו ידוע מראש וכמות השמש ידועה מראש, כאשר האור הופך לחשמל.

ההקמה נעשית תוך חודשים בודדים, כאשר ההכנסה מהתחנות מובטחת לתקופה של 20 שנה על ידי חברת החשמל האיטלקית ובגיבוי ממשלתי. בהתאם, רמת הסיכון מוגבלת ביחס לפוטנציאל התשואות לפרויקטים מסוג זה.

את השליטה באלומיי רכשו שלמה נחמה, המשמש כיו"ר החברה, וקבוצת קניר לפני שנתיים כשלד בורסאי, כאשר אז נקראה החברה נור מקרופרינטרס, מקרן פורטיסימו. הרכישה בוצעה לאחר שנור מכרה את הפעילות שלה, ייצור מדפסות בפס רחב לבתי דפוס, ל-HP תמורת 118 מיליון דולר. ינאי מחזיק בכ-31.7% מהחברה וקבוצת קניר מחזיקה ב-31.7% כשלשניים הסכם שליטה. נכון לסוף יוני 2009 הכילה קופת החברה כ-75.5 מיליון דולר. מניית החברה נסחרת מעבר לדלפק בארצות הברית.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker