חברת הנדל"ן אביב ארלון סיימה את 2009 ברווח נקי של 22.3 מיליון שקל

עיקר הרווח של החברה נבע משערוך חיובי של כ-30 מיליון שקל בגין נכס בהקמה בסרביה

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
מיכאל רוכוורגר

חברת הנדל"ן אביב אלרון, שבשליטת האחים דורון אביב ודפנה הרלב, אייל לב ארי ויפתח אלוני, פירסמה אתמול את תוצאותיה הכספיות ל-2009. מהדוח"ות עולה כי החברה סיימה את השנה שעברה עם רווח נקי (המיוחס לבעלי המניות) של 22.3 מיליון שקל, לעומת הפסד של 7.3 מיליון שקל ב-2008.

עיקר הגידול ברווח של החברה נבע בשל שערוך חיובי של כ-30 מיליון שקל בגין נכס בהקמה, מרכז מסחרי בעיר פנצקבו בסרביה, המצוי בקרבת הבירה הסרבית בלגרד.

הונה העצמי של אביב ארלון הסתכם נכון לסוף 2009 ב-107.3 מיליון שקל, ומינף מאזן של כ-242 מיליון שקל.

איל לב ארי, מנכ"ל משותף באביב ארלון, ציין כי: "אנו שמחים על השלמת רכישת השליטה בחברה ולראשונה ניתן להתרשם מההשפעה החיובית של יציקת הפעילות הנדלנ"ית על דו"חותיה הכספיים של החברה. בכוונתנו להתמקד ברכישה, פיתוח והשבחה של נדל"ן מניב בארה"ב. להערכתנו, בתחום זה גלומות היום הזדמנויות עסקיות רבות אשר בחלקן מתאימות היטב ליכולותיה ולגודלה של החברה. בהתאם לאסטרטגיית ההשקעה שלנו ביצענו את הרכישה המוצלחת של "בוניטה ספרינג" שבפלורידה".

דפנה הרלב, מנכ"ל אביב, הוסיפה כי: "אנו רואים באביב ארלון זרוע אסטרטגית במסגרתה מתבצעת הפעילות הבינלאומית בתחום הנדל"ן היזמי והמניב. הפעילות בסרביה מניבה פירות בעקבות השבחת נכסים. כמו כן, החל מיוני השנה אנו צפויים לקבל דמי שכירות. בנוסף, בכוונתנו להמשיך לאתר ולרכוש הזדמנויות עסקיות אטרקטיביות בארה"ב שנוצרו בעקבות המשבר הכלכלי.

"בשלב הראשון אנו ממשיכים בפיתוח הפעילות בסרביה באמצעות הזרמת נכסים, השקעה במזומן, העברת הלוואות בעלים והעברת מניות. נכנסנו לפעילות בסרביה מתוך ידיעה כי זו מדינה עם שוק חזק ללא בועת נדל"ן. השוק שם פחות ממונף והיא עברה יחסית טוב את המשבר הכלכלי. שוק מרכזי נוסף בו אנו פועלים הוא השוק בארה"ב. לאחר רכישת המרכז המסחרי בפלורידה אנו בודקים אפשרויות רכישה נוספות בדרום ארה"ב ובמנהטן".

אביב ארלון (לשעבר יולי שוקי הון) היתה חברה ללא פעילות עד רכישת השליטה בה על ידי קבוצת אביב ארלון, בשליטתם של דורון אביב, דפנה הרלב, אייל לב ארי ויפתח אלוני, ב-29 בדצמבר 2009.

במקביל להעברת השליטה בחברה הועברו אליה, תמורת הקצאת מניות, שלושה נכסים לפיתוח בסרביה. כמו כן רכשה החברה שטר חוב עם שיעבוד מדרגה ראשונה על נכס מניב בפלורידה, ארה"ב, אשר היה מצוי בתהליך של כינוס נכסים. במהלך חודש ינואר 2010, השלימה החברה את תהליכי כינוס הנכסים וקיבלה לידיה את זכויות הבעלות בנכס. כיום, עוסקת החברה בייזום ופיתוח נדל"ן בסרביה ובכוונתה להתמקד ברכישה, פיתוח וניהול של נדל"ן מניב והשקעות פיננסיות הקשורות בנדל"ן בארה"ב.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker