איתן רף, בראיון בלעדי ל-TheMarkerTV: "המדינה תעשה טוב אם תמכור את אחזקותיה בזמן הקרוב"

מנכ"לית לאומי גליה מאור: "לא קיבלתי החלטה לעזוב את תפקיד המנכ"לית בזמן הקרוב"

אתי אפללו
טל לוי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אתי אפללו
טל לוי

>> "אני חושב שהמדינה הצהירה שהיא עומדת למכור את אחזקותיה בבנק לאומי. למדינה אין למעשה שליטה בלאומי" - כך אמר איתן רף, יו"ר בנק לאומי היוצא, בראיון בלעדי ל-TheMarkerTV לרגל פרסום הדו"חות הכספיים של לאומי אתמול.

לאומי סיים את 2009 עם הרווח הגבוה במערכת הבנקאות של יותר מ-2 מיליארד שקל. ואולם למרות התוצאות הנאות, נושא החלפת היו"ר בבנק עמד במרכז תשומת הלב במסיבת העיתונאים.

המנכ"לית גליה מאור התייחסה לשאלה אם תישאר בתפקידה כמנכ"לית למרות שפרשה מהמירוץ ליו"ר הבנק: "לא קיבלתי החלטה ללכת בזמן הקרוב, יש חשיבות רבה בשימור היציבות בלאומי והובלתו בדרך סדורה. החלפת היו"ר מחדדת את הצורך בשמירה על יציבות ניהולית, המבוססת על יחסים תקינים בין הדירקטוריון להנהלה".

כשנשאל רף במסיבת העיתונאים מה דעתו על ההתבטאות של יו"ר בנק הפועלים, יאיר סרוסי, שהפועלים הוא הבנק המשפיע ביותר במערכת, ענה שכל זמן שהפועלים ירווח 700 מיליון שקל בשנה פחות מלאומי, לא אכפת לו שסרוסי יאמר זאת גם בשנה הבאה.

ל-TheMarkerTV אמר רף כי המטרה לא להיות משפיע, אלא להיות לאורך זמן הטוב ביותר ללקוחות, הרווחי ביותר ולתרום לקהילה שבה הבנק פועל - ובכך מוביל לאומי.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker