"מרקסטון תשלם קנס תמורת אישור להמשך פעילותה"

מקורבים למרקסטון: הקרן הגיעה להבנות עם התובע הכללי של ניו יורק וההסכם צפוי להיחתם בתוך 48 שעות

אורה קורן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

>> קרן ההשקעות מרקסטון הגיעה להבנות עם משרד התובע הכללי בניו יורק לתשלום קנס תמורת אישור להמשך פעילותה - כך מסרו מקורות המקורבים לקרן. לדבריהם, הקרן תשלם מדמי הניהול שגבתה כמה מליוני דולרים, ובכל מקרה, המשקיעים לא ייפגעו.

אחד המקורבים לקרן אמר, כי חלק מהמשקיעים בקרן, בהם ככל הנראה קרן הפנסיה של מדינת ניו יורק, ממתינים לראות את נוסח מסמך ההבנות, כדי להחליט אם להישאר בקרן, או למשוך את השקעותיהם בה. ההערכות הן, כי המשקיעים ישארו בקרן, אם ההבנות עם התובע הכללי יסתיימו בתשלום הקרן מדמי הניהול שגבתה. המקורות ציינו, כי רוב המשקיעים מאמינים, כי מנהלי הקרן בישראל, רון לובש ואמיר קס, לא ידעו על השוחד ששילם אליוט ברוידי, כדי לגייס את הכספים.

לפני כמה חודשים הודה הודה השותף הבכיר במרקסטון, אליוט ברוידי, כי שיחד ארבעה בכירים בקרן הפנסיה של עובדי מדינת ניו יורק ובתמורה השקיעה הקרן 250 מיליון דולר בקרן מרקסטון. לובש וקס מיהרו להבהיר, כי כלל לא ידעו על השוחד.

בעסקה, שגובשה בין ברוידי למשרד התובע הכללי, הסכים ברוידי להחזיר 18 מיליון דולר מדמי הניהול שקיבל מהקרן בשנים האחרונות. הקרן שגייסה 800 מיליון דולר ושילמה למנהליה 2% דמי ניהול בשנה, ששימשו למשכורות ולהוצאות הכרוכות בניהול הקרן. לפי חשבון זה, בחמש השנים האחרונות שילמה הקרן כ-80 מיליון דולר, מחציתם לברוידי. המחצית השנייה שולמה לקס וללובש ולחשבון ההוצאות של הקרן.

באחרונה מינו לובש וקס את דני גילרמן ליו"ר הקרן, כדי להרגיע את המשקיעים ואת הרשויות בארצות הברית. גילרמן סיים לפני כן כהונה מוצלחת ביותר כשגריר ישראל באו"ם ונחשב מקובל בקרב גורמים בעלי השפעה בארצות הברית.

מרקסטון היא אחת הקרנות הגדולות שפועלות בישראל. עד כה השקיעה הקרן כ-600 מיליון דולר, ואף מימשה ברווח חלק מהשקעותיה, לדוגמה בדפי זהב. אחת ההשקעות הכושלות שלה היתה הקמת בית ההשקעות פריזמה.

ממרקסטון סירבו להגיב לידיעה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker