אלפרד אקירוב: רכשתי תמונות של עליזה אולמרט תמורת 4,000 דולר

מי עוד רכש תמונות של גברת אולמרט? וכיצד המכירות קודמו על ידי בעלה?

שרון שפורר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
שרון שפורר

>> פרשת השוחד החמורה שנחקרת על ידי המשטרה בימים אלה, שכחלק ממנה נעצרו אורי מסר ואביגדור קלנר - שניהם חברים קרובים של ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט - החלה להעלות מחדש על פני השטח פרשות שנקשרו בשמו של אולמרט בשנים האחרונות. אחת מפרשות אלה נוגעת לאשתו, עליזה אולמרט.

כך למשל, פורסם בתחקיר "הארץ" ("עליזה אולמרט, אמנית יקרה", 9.5.2008) כי אלפרד אקירוב, בעליה של קבוצת אלרוב הציבורית האחראית לבניית פרויקט הנדל"ן היוקרתי ממילא בירושלים, רכש שני ציורים של עליזה אולמרט, והם תלויים במשרדו. פרויקט ממילא יצא לדרך בתקופת כהונתו של אולמרט כראש עיריית ירושלים, ונמשך גם בתקופתו כשר התמ"ת, האחראי על מינהל מקרקעי ישראל.

הדוברת של אקירוב מסרה אתמול בתגובה: "מדובר בדברי הבל. כל הפרויקט נבנה כדין, ואף חלו בו עיכובים שבעקבותיהם זכתה אלרוב בפיצויים בהיקף של מאה מיליון שקל. עוד נמסר כי התמונות נרכשו באמצעות גלריה בתל אביב ולא באופן ישיר, וכי הסכום ששילם עבור התמונות היה 4,000 דולר יחד. לא ברור אם התמונות התלויות במשרדי אלרוב שולמו מקופת החברה הציבורית או מכיסו של אקירוב.

אקירוב אינו היחיד שרכש במשך השנים תמונות של האמנית אולמרט. גם במשרדו של עו"ד רם כספי - עורך הדין שאחראי למושג "שיטת השקשוקה" ומייצג בעלי הון רבים, בהם עידן עופר, יצחק תשובה, נוחי דנקנר ובני שטיינמץ - תלויה תמונה של עליזה אולמרט. כספי סיפר בעבר כי התמונה נרכשה על ידי אמו, שהיתה אספנית אמנות ידועה.

גם התעשיין דב לאוטמן מחזיק בציור של אולמרט, וכך גם במשרדי חברת הביטוח הראל, שבשליטת משפחת המבורגר, תלויה תמונה של אולמרט. אחד מבעלי השליטה בחברה, יאיר המבורגר, מקורב לאולמרט.

התמונות של אולמרט פופולריות לא רק בקרב אנשי הון, אלא גם בקרב יח"צנים: רני רהב, איש יחסי הציבור של בעלי הון רבים, בהם דנקנר, שרי אריסון ועופרה שטראוס, מחזיק בארבעה ציורים של אולמרט. את הראשון רכש לפני 14 שנה.

כפי שאהוד אולמרט לא מהסס לעזור לידידיו, הוא גם לא היסס לעזור לרעייתו - גם באמצעות שימוש בקשריו הפוליטיים. באמצע 2008, למשל, פורסם ב-TheMarker מכתב ששלח אולמרט לקונדוליסה רייס, מזכירת המדינה בארה"ב, שבו הוא מעדכן אותה על "תערוכת האמנות של עליזה אשתי המציגה כעת בוושינגטון", ומזמין אותה "באופן אישי" לקבלת הפנים.

אולמרט עוסקת בצילום מיצבים וציור שמן על בד או עץ. היא ידועה כחובבת גדולה של ברושים. מחירי הציורים של אולמרט האמירו בעשרות אחוזים בתקופה שבעלה כיהן כראש ממשלה. על-פי נתונים מ-2008, מחירו של כל ציור נע בין 2,500 ל-25 אלף דולר.

כמעט נפגשו אצל זיסר

חבר קרוב נוסף של אהוד אולמרט הוא מוטי זיסר, בעל השליטה בחברת אלביט הדמיה. ביולי האחרון נפגשו השניים, ולפי פרסומים שונים זיסר הציע לאולמרט תפקיד באלביט הדמיה. אולמרט כנראה לא קיבל את ההצעה, ובחר לקבל את ההצעה של משפחת לבנת - שותפתו של דנקנר לשליטה בקבוצת אי.די.בי.

לו היה בוחר אולמרט לעבוד אצל זיסר, הוא היה מצטרף לאחד העצורים בפרשת הולילנד - אורי שטרית, המכהן באלביט הדמיה כאדריכל הראשי האחראי על תכנון פרויקטים של אלביט הדמיה. שטרית מכהן באלביט הדמיה מאז 2005. הוא החל לעבוד באלביט הדמיה מיד לאחר שסיים את תפקידו כאדריכל העיר ירושלים.

שטרית ואולמרט אינם מכירים מהיום. בראשית שנות ה-2000 עבד שטרית כמהנדס העיר ירושלים, בזמן שאולמרט שימש ראש העיר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker