סמנכ"ל הכספים של אורבוטק עוזב את החברה באופן מיידי

רן ברקת יוחלף על ידי אלון רוזנר, שהצטרף לחברה לפני 10 שנים ושימש בתפקידים עסקיים ופיננסיים; ברקת עוזב את החברה כשהיא במצב עסקי מצויין, אך בזמן שנגד החברה יש חקירה של רשות המסים

עמרי זרחוביץ'
חברת אורבוטק
חברת אורבוטקצילום: אילן אסייג
עמרי זרחוביץ'

חברת אורבוטק הודיעה כי רן ברקת, סמנכ"ל הכספים של החברה, יעזוב באופן מיידי את החברה "מסיבות אישיות" לאחר שנתיים וחצי. ברקת יוחלף על ידי אלון רוזנר, שהגיע לחברה ב-2007 ומאז שימש במספר תפקידים פיננסיים ועסקיים. בתפקידו האחרון רוזנר היה אחראי על תחום התמיכה הלקוחות והתהליכים העסקיים של אורבוטק. לפי אורבוטק, "ברקת יחזור לארה"ב עם משפחתו כדי לתור אחר הזדמנויות אחרות".

אורבוטק עוסקת בפיתוח של פתרונות המשמשים לשיפור תהליכי הייצור בתעשיית האלקטרוניקה, וברקת עוזב אותה כשהיא בתקופה מצויינת, ולאחר זינוק של 140% במחיר המניה שלה בתוך שנתיים. החברה קוצרת את הפירות על מהלכים שביצעה בשנים האחרונות, בהן רכישת SPTS תמורת כ-400 מיליון דולר, אותה ביצעה לפני כשנתיים וחצי. הרכישה הכניסה את החברה לתחום פעילות נוסף ואיפשרה לה לגוון את מקורות ההכנסות שלה ולמתן את התנודתיות בהכנסות שלה, הנובעות מהמחזוריות בתחום הפעילות שלה.

עם זאת, על החודשים האחרונים של כהונתו מעיבה חקירה של רשות המסים שנפתחה בחודש מאי האחרון. החקירה היתה בנוגע לאי דיווח על הכנסות ממתן הלוואה לחברה בת. באחרונה אמר לוי ל-TheMaker: "אין כל שינוי בהמשך להודעה שיצאה מטעמנו בזמנו. שיתפנו פעולה עם הרשויות ככל שנדרשנו, וכך נעשה תמיד, ואנו משוכנעים שפעלנו ללא רבב". במסגרת החקירה נעצרו טל עופר, עובדת בכירה בחברת אורבוטק, שמשמשת כ-VP finance, וכן של אבישי ברדוגו, שותף במחלקת המסים של פירמת רו"ח קסלמן את קסלמן (PwC ישראל).

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ