דלק רכב מנהלת מו"מ לרכישת השליטה בחברת ורידיס תמורת מיליארד שקל

ורידיס עוסקת בתחום הסביבה והתשתיות בישראל ונשלטת על ידי קרן אוקטרי ■ דלק רכב: "העסקה מאפשרת לנו לחדור לתחומי פעילות חדשים"

עמרי זרחוביץ'
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים5
עמרי זרחוביץ'

חברת דלק רכב מתכננת להיכנס לתחום פעילות חדש באמצעות רכישת ענק: החברה הודיעה למשקיעים על משא ומתן לרכישת השליטה (75%) בחברת ורידיס מקרן ההשקעות אוקטרי תמורת 1.05 מיליארד שקל.

ורידיס עוסקת בתחום הסביבה והתשתיות בישראל ופועלת בין היתר בתחומי איסוף, טיפול ומחזור של פסולת עירונית וטיפול בחומרים מסוכנים, התפלת מים, ייצור חשמל ופתרונות אנרגיה. דלק רכב נסחרת בשווי של 2.5 מיליארד שקל ובעל השליטה בה הוא גיל אגמון (37%). קבוצת דלק מחזיקה ב-22% מהחברה.

צילום: עופר וקנין

בחודש יולי האחרון פורסם ב-TheMarker כי מחזור הפעילות המוערך של ורידיס הוא 1.3 מיליארד שקל לשנה, והרווח הנקי שלה מגיע ל–135 מיליון שקל. ורידיס מחזיקה ב-20% ממניותיה של תחנת הכוח הפרטית OPC במישור רותם. OPC, תחנת הכוח הפרטית הראשונה בישראל, הוקמה בהשקעה של 460 מיליון דולר, אחראית על 3% מייצור החשמל בישראל ועל 19% מהפקת החשמל הפרטי.

ורידיס מחזיקה גם ב-50% ממניות מתקן ההתפלה באשקלון, שהספקו 127 מיליון מ"ק לשנה. עוד היא מחזיקה ב-25% ממניות חברה שמפעילה את מטמנת אפעה - מטמנת הפסולת הביתית הגדולה בישראל. המטמנה, שבקרבת צומת זהר בסמוך לים המלח, מטפלת ב-4,000 טונה אשפה ביום, מייצרת במקום ביוגז ומחזורה הכספי נאמד ב-120 מיליון שקל לשנה. ורידיס מנהלת גם את מכון טיהור השפכים איילון, והיא מטפלת בקרקעות מזוהמות באמצעות חברת ווינדקס.

הרכישה של ורידיס תהיה באמצעות רכישה של 75% ממניות חברה לוקסמבורגית המחזיקה בה. דלק רכב העבירה הצעת מחיר מחייבת למוכרת. בכוונת החברה לממן את העסקה ממקורותיה וכן באמצעות מימון בנקאי או חוץ בנקאי והלוואת מוכר, אך היא בוחנת גם חלופות מימון נוספות. בדלק רכב מעריכים כי יהיה צורך באישור של הממונה על ההגבלים העסקיים.

בדלק רכב ציינו כי "העסקה מהווה הזדמנות עסקית המאפשרת לה לחדור לתחומי פעילות חדשים אשר להערכת החברה הינם בעלי פוטנציאל צמיחה משמעותי אשר פירותיה יבואו לידי ביטוי בעיקר בטווח הארוך".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker