אורי יוגב מתקרב לתפקיד יו"ר לאומי: הוכשר להתמנות לדירקטור

"ועדת הכשרות" למינוי דירקטורים לבנק לאומי היססה אך יוגב יזם פגישה עם הוועדה - ושיכנע אותה

מוטי בסוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מוטי בסוק

>> יועצו הכלכלי הבכיר של ראש הממשלה, אורי יוגב, אושר בסוף השבוע כמועמד כשיר לתפקיד דירקטור בבנק לאומי בוועדה מיוחדת של ועדת המניות הממשלתיות, "ועדת הכשרות", בראשות שופטת בית המשפט המחוזי בדימוס שולמית ולנשטיין.

לפני כמה חודשים הגיש יוגב את מועמדתו לתפקיד חבר בדירקטוריון בנק לאומי לוועדת המניות הממשלתית של הבנקים בהסדר, הפועלת בהתאם לחוק מניות הבנקים בהסדר מ-1993. כדי להיבחר ליו"ר דירקטוריון הבנק על ידי הדירקטורים חייב המועמד להיות חבר בדירקטוריון.

ליד ועדת המניות פועל גוף כמו-משפטי - "ועדת כשרות" - ובו שלושה חברים בראשות השופטת ולנשטיין, שמתפקידו לבדוק את כשרות המועמדים לתפקיד דירקטור בבנק לאומי או בבנק דיסקונט, שני הבנקים הממשלתיים שבהסדר. ועדת ולנשטיין היססה תחילה אם לאשר את מועמדותו של יוגב לתפקיד, נוכח תפקידו כיו"ר הוועדה המייעצת למועצה הלאומית לכלכלה ונוכח קרבתו לראש הממשלה. יוגב יזם פגישה מיוחדת עם הוועדה, ולאחר שיחה עם חבריה אושרה מועמדותו, בשל מה שהוועדה כינתה "כישורים מיוחדים".

הדירקטוריון של בנק לאומי עומד להתכנס במאי הקרוב, כדי לבחור את היו"ר החדש שלו. לפי כל הסימנים יוגב כרגע הוא המועמד המוביל, ביתרון ניכר על כל מועמד פוטנציאלי אחר.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker