ביהמ"ש: 27% מהדיבידנד של אמבלייז על פורמולה יופקד בידי המנהל המיוחד של רייפמן

רייפמן: "הנאמנים המחזיקים במניות באנגליה מתכחשים לכך שיש להם מניות שלי"

הילה רז
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
הילה רז

27.75% מסכום חלוקת הדיבידנד של חברת אמבלייז שיינתן, במידה שיינתן, כתוצאה ממכירת פורמולה יופקד בידיו של עו"ד איתן ארז, המנהל המיוחד שמונה לנכסיו של אלי רייפמן - כך קבעה היום השופטת ורדה אלשיך מבית המשפט המחוזי בתל אביב. השופטת הורתה לארז להפקיד התחייבות עצמית בסך 200 אלף שקל לשיפוי במידה וייגרמו נזקים בעקבות המהלך. כמו כן הורתה השופטת לחברת אמבלייז להודיע לבית המשפט בתוך 24 שעות מקבלת ההחלטה על חלוקת דיבידנד.

מוקדם יותר היום הגיש ארז בקשה לבית המשפט להפקיד בקופת כינוס הנכסים את כספי הדיבידנד המהווים את חלקו של רייפמן, ממייסדי אמבלייז, כתוצאה ממכירת חברת הבת של אמבלייז פורמולה. השבוע פורסם כי אמבלייז מכרה את אחזקתה בחברת פורמולה לחברת אסקו הפולנית תמורת 145 מיליון דולר.

ארז ציין כי למרות הצהרותיו של רייפמן לפיהן הוא מחזיק ב-39 מיליון מניות באמבלייז, הרי שבדיקות שנערכו על ידו עולה כי סביר שבידי רייפמן לפחות כ-17 מיליון מניות. לדברי ארז, "בהחלט קיים חשש כבד שרייפמן, המצוי זה שנה וחצי תחת צו לכינוס נכסיו, יקבל לידיו בדרכים עקלקלות ופתלתלות עשרות מיליוני שקלים כדיבידנד שיועבר לאנשים עלומים, וכך יבריח את נכסיו מנושיו".

ארז מוסיף כי לאמבלייז כ- 140.5 מיליון מתוכן רייפמן טוען שבבעלותו מצויות 39 מיליון מניות ולכן הוא מחזיק ב-27.75% באמבלייז וזכאי לשיעור זהה מכל דיווידנד שיחולק בה. ארז סבור כי רייפמן עדיין משפיע באמבלייז והוא מביא כראיה לטענתו את התנגדותה של אמבלייז לחשיפת מרשם בעלי המניות המלא שלה, את שימושו בכתובת מייל של אמבלייז ועדותו של עובד החברה לפיה רייפמן הטיל עליו משימות.

ארז העלה את חששו כי אמבלייז עומדת בפני פירוק מרצון ומנמק זאת בכותבו "פעילויות מבזבזות כספים כמו ELSE (הפעילות הסלולארית של אמבלייז) נסגרו, הפעילות מכניסות הכספים, היינו קבוצת פורמולה נמכרו, וכעת מתקבל הרושם שנותר רק לחלק את הכסף הרב שנתקבל ומצוי בקופת החברה, להוריד את השאלטר". ארז מאשים את אמבלייז כי היא מנהלת מלחמת חורמה כדי להימנע מחשיפת מידע לגבי בלוק מניות של כ-89 מיליון מניות, ובבלוק זה יכולות להימצא מניותיו של רייפמן, שטרם נחשפו.

לפני כשנה וחצי מונה לרייפמן מנהל מיוחד לאחר שנקלע לחובות הנאמדים בסך 300 מיליון שקל. בהחלטתה קבעה השופטת אלשיך כי קיים חשש שאם יועברו כספי הדיבידנד לחוליה הראשונה של הנאמנים המחזיקים במניות, יגיעו הכספים לכתובת עלומה, אולי של החייב, הרחק מהישג ידו של הדין. "עולה חשש מהותי כי כבר עתה, ובטרם ייחשף אותו 'נתיב' של קשרים משפטיים ועסקיים, ישמש הנתיב כצינור להעברת עיקר נכסיו של החייב אל מחוץ להישג ידם של נושיו. מצב זה עשוי לשים את הדין לפלסתר ויש למונעו".

אלי רייפמן מסר בתגובה כי אין לו שום התנגדות לכך שארז יקבל את המניות או הדיבידנדים שמגיעים ממנו. "כל המלחמה בינינו היא על אופן העברת המניות, ולא על עצם העברתן. אם יחולק דיבידנד, דבר שהוא לא בטוח, אין ספק שזה צריך להגיע לאיתן ארז. אלא שעכשיו הנאמנים המחזיקים במניות באנגליה מתכחשים לכך שיש להם מניות שלי. אם יחולק דיבינדנד הוא יגיע לנאמנים ראשית. אני תומך בבקשה של ארז, אבל הוא לא מראה שיש לי מניות. עד היום הוא אמר שהוא לא בטוח שיש לי מניות. הבקשה שלו חסרת ביסוס, אבל במהות אני בעד".

מאמבלייז נמסר בתגובה כי "לאלי רייפמן אין מניות בחברה. כמו כן, לאלי רייפמן אין כל חלק בניהול החברה מאז ספטמבר 2009. אנו מצרים על כך, שעו"ד ארז בוחר להביע דעתו על עתידה העסקי של אמבלייז, למרות שאין לו ידע ומידע רלוונטי על הנעשה בחברה. אין לאלי רייפמן ו/או לעו"ד ארז או לכל מאן דהו בנעליהם, מעמד להשמיע דעה בעניינים אלה. במעשיו אלה, ממשיך עו"ד ארז לגרום נזקים לחברה, לעובדיה ולבעלי מניותיה. לאמבלייז תוכניות ארוכות טווח לניהול עסקיה ולבניית ערך לבעלי מניותיה, ואין בדבריו של עו"ד ארז ולו שמץ של אמת".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker