חנן מור שובר את הפסחזון - מקדים פידיון חלקי של אג"ח א'

ישלם כ-6 מיליון שקל בסוף החודש במקום מאי 2011 ויחסוך כחצי מיליון שקל הוצאות מימון

ואדים סבידרסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

קבוצת חנן מור, יזמית נדל"ן למגורים, מודיעה על ביצוע פידיון מוקדם נוסף לאגרות החוב מסדרה א' שלה. החברה תשלם בסוף החודש כ-6 מיליון שקל על חשבון תשלום קרן (13.4% מהיתרה) וריבית אשר מועדו המקורי נקבע למאי 2011. מור מנצל במהלך גם את המזומנים החופשיים בעודפים של החברה וגם את עיתוי משבר אג"ח באירופה. המשבר גרם לירידת מחירי אג"ח החברות גם בארץ בחודש האחרון. בדו"חות לשנת 2009, דיווחה החברה על תזרים מזומנים חיובי מפעילות השוטפת שהסתכם בכ-13.4 מיליון שקל ובקופתה מזומנים של כ-26.4 מיליון שקל.

אג"ח סדרה א' נסחרות כיום במחיר של 116.9 אגורות, מחיר המבטא תשואה שנתית למשקיעה של כ-6.2% הצמודה למדד המחירים. בשיא שנרשם לפני כחודש, נסחרה האיגרת במחיר של 119 אגורות. כפועל יוצא מהפדיון המוקדם, מעריכה החברה כי תחסוך כחצי מיליון שקל בהוצאות המימון העתידיות שלה, מאחר ואג"ח א' משמשת כהלוואה צמודה עבור החברה הנושאת ריבית שנתית של 7%.

מדובר בפעם השלישית בה מקדימה החברה את פירעון אגרות החוב, מאחר ולמור הסכם עם מחזיקי סדרה א' המאפשר פידיונות מוקדמים חלקיים או מלאים בעיתוי המתאים לחברה ובהתרעה של חודש מראש. בחודש פברואר 2009 פרעה החברה 25% מהיקף החוב למחזיקי אג"ח א', בהיקף כספי כולל של 15 מיליון שקל. בחודש אוגוסט 2009 החזירה החברה חלק נוסף מאג"ח סדרה א' בהיקף 17.8 מיליון שקל.

חנן מור, מנכ"ל החברה ציין כי "המהלך הנוכחי מהווה נדבך נוסף בביסוס איתנותה הפיננסית של החברה. הקבוצה סיימה את שנת 2009 עם רווחי שיא של 7.5 מיליון שקל, ואנו נערכים לתוצאות כספיות טובות גם בשנה הקרובה, בעקבות אכלוס משמעותי בפרויקט הדגל בתלמי מנשה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker