פולאר השקעות: מעלות מורידה דירוג של אג"ח ה' ל-CC עם השלכות שליליות

מעלות: "קיים חשש כי פעולות מחזיקי אג"ח ו' תביא לאי תשלום במועד של אג"ח ה' למרות הבטחות ההנהלה"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

יכולת הפירעון של פולאר השקעות, שבשליטת ז'יל פלדמן, ממשיכה לעורר סימני שאלה. לאחר דרישת מחזיקי אג"ח ו' להעמיד את הסדרה בסך 150 מיליון שקל לפירעון מידי, מורידה חברת דירוג האשראי, מעלות S&P, את הדירוג של סדרה ה' מ-BB+ ל-CC (דירוג נמוך במידה רבה מאוד) והכניסה אותה למעקב עם השלכות שליליות עקב חשש לאי תשלום במועד. אג"ח ה' אשר יתרתם עומדת כיום על כ-95 מיליון שקל אמורים להיפרע במלואו ב-31 למרץ 2010.

במעלות מציינים: "יש לנו חשש כי פעולות מחזיקי אג"ח ו' עלולות להבאי לאי תשלום במועד של אג"ח ה', אף שלדברי הנהלת החברה, יש בידיה את האמצעים הדרושים לביצוע תשלום מלא של סדרה זו במועד, בכפוף להעמדת ההלוואה, ב-25 למרץ 2010, מקרן המנוף אוריגו".

נציגות מחזיקי אג"ח ו' הארוכה, שפולאר אמורה לשלם להם ריבית של 4.5 מיליון שקל ביולי וכן כ-34.5 מיליון שקל (הכוללים את הריבית וחלק מהקרן) בינואר 2011, שלחה לפני מספר ימים מכתב חריף לנאמן הסדרה בו היא דורשת לכנס בתוך שבוע אסיפת מחזיקי אג"ח. במהלך האסיפה יועמד על סדר היום העמדת מלוא הסדרה בסך 150 מיליון שקל לפירעון מיידי.

מהלך זה של מחזיקי אג"ח ו' נובע מן החשש כי לאחר שפולאר, המנוהלת על ידי אורי שני, תפרע את מלוא התחייבויותיה בסוף החודש למחזיקי אג"ח מסדרה ה' בסך 95 מיליון שקל, קופתה תתרוקן לחלוטין.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker