יונל כהן נגד ענת לוין: מתנגד להמלצות ועדת חודק

מנכ"ל מגדל ביטוח מתנגד להמלצות של הוועדה שבה היתה חברה מנהלת חטיבת ההשקעות של החברה

שרון שפורר

>> התאחדות חברות הביטוח הצטרפה השבוע לגופים המתנגדים להמלצות ועדת חודק - בהם קבוצת אי.די.בי, איגוד הבנקים, איגוד החברות הציבוריות ואיגוד פורום סמנכ"לי הכספים בחברות. ההתאחדות העבירה לממונה על שוק ההון ידין ענתבי, את התנגדותה להמלצות הביניים של הוועדה. הוועדה בראשות עו"ד דוד חודק, הוקמה נועדה להסדיר את פעילות הגופים המוסדיים בשוק האג"ח.

ההתאחדות כוללת את מרבית חברות הביטוח העוסקות בביטוח חיים, ובהן מגדל, כלל, הראל, מנורה, הפניקס, אליהו, איילון, הכשרת הישוב וביטוח ישיר. בראש ההתאחדות עומד יונל כהן, מנכ"ל חברת הביטוח מגדל. התנגדותו של כהן בולטת במיוחד על רקע העובדה שמי שהיתה חברה בוועדת חודק וסייעה בגיבוש המלצות הביניים היא ענת לוין, מנהלת חטיבת ההשקעות במגדל ביטוח.

הטענה העיקרית בהתאחדות היא שהפרמטרים להעמדת אשראי נוקשים מדי ומעבירים את ניהול ההשקעות מידי המשקיעים המוסדיים לידי האוצר. בשונה מרשימת הגופים האחרים שהעבירו את התנגדותם לחברי ועדת חודק - ההתאחדות העבירה את התנגדותה באופן ישיר לענתבי. בהתאחדות התקוממו על כך שבאוצר העבירו טיוטת חוזר ליישום ההמלצות, אף שמדובר בדו"ח ביניים בלבד.

עם זאת, בדומה לתנגדים האחרים, הביעו בהתאחדות התנגדות בעיקר ליכולתם של המוסדיים להעמיד לפירעון מיידי חוב של חברה שחל בה שינוי בשליטה בעקבות רכישה, מכירה או מיזוג - אם לא התקבל אישורם לצעד. כמו כן הביעו בהתאחדות התנגדות לדרישה מהחברות המנפיקות להעמיד שיעבוד שלילי לוסדיים, כלומר שלא יוכלו לשעבד נכסים נוספים לגופים נוספים לאחר גיוס.

ממגדל נמסר בתגובה: "יו"ר ההתאחדות, יונל כהן, ומנהלת חטיבת ההשקעות במגדל, ענת לוין, מסכימים שטיוטת החוזר שהוצעה על בסיס דו"ח ביניים של הועדת חודק, שלא נועד אלא לקבל תגובות מציבור הנוגעים בדבר, היתה צעד מוקדם מדי שטוב היה לו שלא ייעשה, קודם שוועדת חודק תגבש את המלצותיה הסופיות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום