ברקליס: בנק ישראל עומד להעלות את הריבית ב-2% - הגורמים שתמכו בריבית נמוכה נעלמים במהירות

בבנק ההשקעות מציינים את העליות החדות בבורסה שנמצאות "במומנטום חזק למעלה" ואת השיפור בצמיחה בישראל ■ ברקליס: "כרגע לא ברור מה יעשה בנק ישראל ב-3-6 החודשים הקרובים, מתי יבחר להעלות את הריבית והאם העלאת הריבית בחודש אוגוסט היתה מוקדמת מדי"

טל לוי
שתפו בפייסבוק

"בנק ישראל צפוי להעלות את הריבית במהירות בקרוב ולפחות ברמה של 2% כך שהריבית תעמוד על 2.75%", כך מעריכים הבוקר בבנק ההשקעות ברקליס קפיטל. בבנק מציגים את המודל האקונומטרי על פיו מבוצעות התחזיות וממנו עולה כי "בנק ישראל נמצא על סף העלאה חדה של הריבית". הסיבות לכך הן שהסיבות שתמכו בריבית הנמוכה בישראל ("ריבית נמוכה באופן חריג" כפי שמגדירים בברקליס) הולכות ונעלמות.

בברקליס כותבים כי עם התאוששותה של הכלכלה הישראלית (וההתאוששות העולמית שנמצאת קרוב אליה מאחור), בנק ישראל ייאלץ להעלות את הריבית מוקדם יותר ממאוחר. "כרגע לא ברור מה יעשה בנק ישראל ב-3-6 החודשים הקרובים, מתי יבחר להעלות את הריבית והאם העלאת הריבית בחודש אוגוסט (בנק ישראל היה הבנק הראשון במערב להעלות את הריבית באוגוסט ב-0.25% לרמה של 0.75%) היתה מוקדמת מדי" כותבים שם.

לפני 3 ימים העריכו בברקליס כי בנק ישראל יעלה את הריבית ב-0.25% לרמה של 1% בהחלטת הריבית הקרובה שתתקבל ביום שני הקרוב. בחודש שעבר העריכו בברקליס ובבנקים זרים נוספים כי בנק ישראל יעלה את הריבית אולם בסופו של דבר החליט הבנק להותיר את הריבית ללא שינוי ברמה של 0.75% - בהתאם להערכות מרבית בתי ההשקעות המקומיים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker