אפריקה ישראל ממשיכה במסע המימושים: מכרה את מתחם הולידיי אין טבריה ב-97 מיליון שקל

הרוכש: הקבלן יחזקאל מורד. אפריקה הכחישה בעבר כי בכוונתה למכור את בתי המלון שלה, הפועלים תחת המותגים קראון פלאזה והולידיי אין

רנית נחום-הלוי

<<חברת אפריקה ישראל השלימה את העסקה למכירת חברת חמי טבריה תמורת 97 מיליון שקל, מהם 87 מיליון שקל במזומן.

חברת חמי טבריה מחזיקה בקרקעות ובמרחצאות בשטח של כ-250 דונם, בהם מלון הולידיי אין. את בית המלון מוכרת אפריקה ישראל כחלק ממסע מימושים אגרסיבי שבו פתחה לפני כשנה על רקע המשבר הכלכלי, ושאותו הגבירה באחרונה בעקבות קשיי נזילות. החברה מפעילה בתי מלון תחת המותגים קראון פלאזה והולידיי אין המוערכים בכ-900 מיליון שקל. בעבר הכחישה פרסומים שלפיהם בכוונתה למכור את הרשתות.

מימושים נוספים של החברה מהעת האחרונה כוללים את מכירת רשת אנגלו-סכסון למתווך והיזם רונן שטרית ב-15 מיליון שקל, ואת מכירת האחזקות בקניון רמת אביב ובקניון סביונים לחברת מליסרון שבשליטת משפחת עופר לפי שווי כולל של 1.74 מיליארד שקל.

באוגוסט מכרה החברה 95% מזכויותיה במגדל אפריקה ישראל בתל אביב תמורת כ-166.5 מיליון שקל וביוני מכרה 51% מאחזקותיה בחברת מחצית היובל, המחזיקה בין השאר במעונות הסטודנטים בירושלים.בתחילת השנה חתמה החברה על מכירת אחזקותיה (50%) בפעילות הטקסטיל של גוטקס וזארה, לפי שווי של כ-100 מיליון דולר.

את חברת אפריקה ישראל ייצגו עוה"ד אבי בן יעקב ויגאל קולוף ממשרד וקסלר ברגמן ושות'. את מורד ייצגו עוה"ד דורון טיקוצקי ובתו, נירית מורד.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום