דרכים רבות מובילות אל המספרה

החדשות הטובות שמביאה לשוק ההון הנפקת אלעד גרופ

חגי עמית
חגי עמית
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חגי עמית
חגי עמית

<<השבוע נחשף ב-TheMarker כי אלעד גרופ, המרכזת את פעילותה של קבוצת תשובה בקנדה, שוקדת על תוכניות להנפקת החברה בבורסה של תל אביב לפי שווי של מיליארד דולר.

השבוע דיווחה שרם פודים טכנולוגיות כי הגיעה להסכם עם מחזיקי האג"ח מסדרה ב'. הבשורה הטובה היתה טמונה בכך שלפי התשקיף שפירסמה החברה בסוף 2005, האג"ח היו אמורות להיפדות בסוף 2010, כשבעלי האג"ח קיבלו את הכסף שלהם שנה מוקדם יותר. יתרת הקרן לפירעון האג"ח בשרם פודים היא 18 מיליון שקל. גם כאן בעלי האג"ח לא יקבלו את הכסף בצורה שבה תיכננו. שרם פודים תשלם למחזיקי האג"ח מיליון שקל באופן מיידי; תמכור למחזיקי האג"ח מניות בשווי של 6 מיליון שקל של פריורטק; ותנפיק סדרת אג"ח חדשה בסך 8.5 מיליון שקל.

עם ביצוע העסקה תבוטל סדרת האג"ח, ויבוטלו גם כתבי האופציה שהחזיקו מחזיקי האג"ח בסך 8.3 מיליון שקל ערך נקוב. בסכום שיוחזר חסרים 3.3 מיליון שקל לעומת המקור. בחברה הגדירו השבוע את הסכום הזה כמחיר שישלמו בעלי האג"ח תמורת העובדה שהם זוכים לפירעון מוקדם של האג"ח.

המלה "תספורת" לא עלתה בנוגע להסכם הג'נטלמני שאליו הגיעו בשרם פודים טכנולוגיות, וגם לא בנוגע לרעיון השינוי במבנה החוב של אלעד גרופ. ואולם בימים שבהם שוק הנפקות האג"ח עירני ומלא חיים, נראה כי בצל המלחמות הגדולות סביב החובות של אפריקה וצים, בעלי אג"ח רבים נמצאים עדיין בדרך ל"ספר" - לעיצוב מחודש של החוב שלהם. האופנה של החזר אג"ח - לפי תנאי התשקיף של האיגרת - נראית טרחנית לחלק מהמגייסים.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker