איגוד חברות הביטוח תוקף: "המפקח על הביטוח חושב שהוא כל יכול"

האיגוד: "התעוזה של הפיקוח עולה - אולי בשל האמונה שבג"ץ ייטה שלא להתערב"

נועם בר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
נועם בר

<<רגע לפני שהמפקח על הביטוח, ידין ענתבי, עוזב את תפקידו, אוזרות חברות הביטוח אומץ ומחריפות את ההתקפות נגדו. הגורם למהומה הוא חוזר בעניין התיישנות תביעות שהוציא ענתבי ב-22 לנובמבר - כמה ימים לפני שהיה אמור לסיים את תפקידו.

"לעתים קיים פער זמנים ממועד התרחשות התאונה או גילוי המחלה ועד למועד התגבשות הנכות, כך שבעוד שהמבוטח אינו זכאי לתבוע את תגמולי הביטוח מחברת הביטוח - שכן הנכות עוד לא נתגבשה - כבר מתחילה להימנות תקופת ההתיישנות", כתב ענתבי.

"עד להפצת הטיוטה סברנו לתומנו שהפיקוח הגיע לסף העליון של התערבות בחוק החברות ויקשה עליו להפתיע אותנו - אך לדאבוננו התבדינו. טיוטת החוזר מצביעה על הלך רוח של הפיקוח, שהוא כל יכול, מורם מעם (מאנשי המקצוע) וכוחו עולה על זה של הכנסת", נכתב במכתב ששלח עו"ד יוסי הלוי ממשרד פירון ושות' בשם איגוד חברות הביטוח לענתבי וליועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז.

במכתב מופיע גם איום מרומז בפנייה לבג"ץ: "מניסיוני אני יכול לומר כי ככול שנוקפות השנים, התעוזה של הפיקוח עולה - כנראה בעטיים של האיפוק והריסון שבהם נהגו חברות הביטוח, או אולי בשל האמונה של הפיקוח שבג"ץ ייטה שלא להתערב, כשהעימות הוא בין חברות הביטוח למפקח".

חברות הביטוח טוענות במכתב שהחוזר שהוציא ענתבי מנוגד לחוק, כפי שפורש לדעתם באחת מפסיקות בג"ץ. "נדיר שלא ממלאים אחר הוראות העליון", אמר מנכ"ל איגוד חברות הביטוח, זאב אבן-חן.

במשרד האוצר טוענים שבית המשפט קרא למפקח להתערב בפוליסות ולשנות את המצב הלא ברור כיום. "הבהרנו את המצב לטובת המבוטחים, כפי שדרש מאתנו בית המשפט העליון. לפני שהוצאנו את החוזר התייעצנו עם גורמים משפטיים", אמרו.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker