העולמות המקבילים של אזורים

בעלי האג"ח באזורים יכולים להירגע, בעלי המניות לא

חגי עמית
חגי עמית
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

איגרות החוב של אזורים ובוימלגרין קפיטל רשמו אתמול עליות. סדרה א' של בוימלגרין קפיטל הגדילה לעשות עם זינוק של 8%.

בשלושת החודשים האחרונים האג"ח של בוימלגרין ואזורים מנצחות את המניות של אותן חברות ובגדול.

לעסקה שהושלמה אתמול, במסגרתה מכר שעיה בוימלגרין דרך אזורים ובוימלגרין 12 בתי מלון לפתאל אחזקות שבשליטת דוד פתאל, אין משמעות זהה עבור בעלי האג"ח ובעלי המניות של החברות.

תמורת המלונות, שבשליטת אזורים תיירות (75%) ובוימלגרין קפיטל (25%), ישלם פתאל 270 מיליון שקל וייטול התחייבויות של כ-700 מיליון שקל.

בנוסף לצניחה הזו בהיקף ההתחייבויות, בעלי האג"ח של אזורים ראו תזרים נקי של 202.5 מיליון שקל שלו תזכה החברה, ביטול ערבויות שהעמידה החברה לבנקים ומוסדות פיננסיים המממנים את פעילותה בהיקף של כ-165 מיליון שקל וסיכוי גבוה הרבה יותר להחזר תשלומי העתק של החברה הנעים סביב ה-250 מיליון שקל בשנה בשלוש השנים הקרובות.

בוימלגרין קפיטל תקבל בגין מכירת המלונות כ-67.5 מיליון שקל שיעזרו לה במגעים עם מחזיקי אג"ח א' ו-ג' (שלהם היא חייבת כ-400 מיליון שקל) ובנק מזרחי טפחות (שלו חייבת החברה כ-650 מיליון שקל) בכדי להגיע להסדר חוב כולל.

אזורים תרשום הפסד של כ-55 מיליון שקל בעקבות העסקה. תמורת זריקת החמצן היא מוותרת על תזרים עתידי משמעותי. המלונות הנמכרים הם מותגים בענף: מלונות של פלאזה, שרתון ומוריה מתל אביב, ירושלים וערים נוספות. המצב של בעלי האג"ח באזורים שפר משמעותית, אבל בעלי המניות ויתרו על חלק מהסיכוי לראות את מניות החברה מזנקות חזרה למחיריהן ב-2007. העסקה היתה תזכורת נוספת כי בגאות הבאה רוכשי המניות יצטרכו לשים לב היטב לעולם המקביל שבו מנפיקה החברה אג"ח.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום