קרן פימי השלימה רכישת 54% מאימג'סאט תמורת 40 מיליון דולר

פימי השקיעה ב-2017 מיליארד שקל ב-6 חברות ומימשה השקעות ב-2 מיליארד שקל

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ישי דווידי, בעל השליטה בקרן פימי
ישי דווידי, בעל השליטה בקרן פימי

קרן פימי, שמנוהלת על ידי ישי דוידי, השלימה את העסקה לרכישת השליטה בחברת אימג'סאט. פימי רכשה מהתעשייה האווירית 53.6% ממניותיה של אימג'סאט תמורת 40 מיליון דולר וכן 35 מיליון דולר כהחזר הלוואת בעלים שנתנה התעשייה האווירית לאימג'סאט. כחלק מההסכם רכשה אימג'סאט מהתעשייה האווירית לוויין תצפית חדש EROS C. פימי תקבל במסגרת העסקה מניות בכורה שיקבעו את חלוקת הרווחים בין פימי לתעשייה האווירית.

אימג'סאט היא חברת שירותי מודיעין חלל שמספקת מודיעין לצבאות, לממשלות וללקוחות מסחריים באמצעות אמצעי תצפית מתקדמים, אנליסטים בעלי ניסיון מבצעי ופיתוח יכולות לימוד מכונה ואינטליגנציה מלאכותית. שירותים אלו מאפשרים ללקוחות החברה לקבל מודיעין חזותי ותמונת מצב עדכנית על אזור המטרה. החברה פועלת גם בזירה הימית ומציעה שירותי ניטור רציפים של כלי שיט בלב ים כולל חיזוי תנועה ואיכון מהיר. אימג'סאט פיתחה לאחרונה שירותי מודיעין כלכלי שכוללים ניטור יתרות נפט באתרי אחסון ומעקב רציף אחרי שרשרת האספקה של מפעלי ייצור.

קרן פימי שנוסדה ב-1996 היא קרן ההשקעות הפרטית הגדולה בישראל, המנהלת נכסים בשווי של 5 מיליארד דולר . פימי רכשה עד כה שליטה ב-86 חברות ומימשה 56 מהן בעסקות בהיקף של 4.5 מיליארד דולר. הקרן מעסיקה כיום 25 אלף עובדים ומחזיקה ב-50 מפעלים בישראל ועשרות בחו"ל. היא השקיעה מיליארד שקל ב-6 חברות ב-2017 ומימשה השקעות ב-2 מיליארד שקל.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker