זהירים לקראת 2010: בן זאב - חושש מכי"ל ובעד מניות הגז; גלזר - חושש ממניות הנדל"ן והבנקאות

מנהלי מחלקות מחקר בכלל פיננסים ובלידר שוקי הון מסכימים: תשואה של 10% במניות תעשה אותנו מרוצים

אתי אפללו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים8
אתי אפללו

מה צופים יובל בן זאב, מנהל מחלקת המחקר של כלל פיננסים, ואלון גלזר מנהל מחלקת מחקר של לידר שוקי הון, לקראת 2010?

צפו בדיון:

"אני לא יודע מה יעשה שוק המניות בשנת 2010, בטווח הארוך השוק מניב 10%, אני חושב שאנחנו יכולים להיות מרוצים אם שוק המניות יעשה 10% בשנה", מציין יובל בן זאב, מנהל המחקר בכלל פיננסים ברוקראז'. גם אלון גלזר, מנהל מחלקת המחקר בלידר שוקי הון, לא אופטימי לגבי השנה הבאה: "10% לשוק המניות תהיה יופי של תשואה ב-2010. בשנת 2010 נראה חזרה להתעסקות במשבר. ברמות שהשווקים נסחרים היום, גם אג"ח וגם מניות, סוף סוף נוכל להיות סלקטיבים, ולבחור את המקומות שיש בהם שווי. יש מניות שעלו כי הכל עלה, השנה נוכל להיות יותר סלקטיביים", מציין גלזר.

לגבי הסקטורים המועדפים לשנת 2010, השניים חלוקים בדעותיהם:


סקטור התקשורת:
בן זאב: מדובר בסקטור יציב, שיתן דיווידנד גבוה, עסקאות האייפון יכניסו את השוק למתח ואני חושש ששכרם יצא בהפסדם. גלזר: אנחנו חיוביים על שוק התקשורת בעיקר על בזק.


גז ואנרגיה:
בן זאב: נתעלם מהריצה המטורפת בשנת 2009, זה הסקטור המועדף שלנו לשנת 2010. גלזר: גם לנו נראה שיש הרבה שווי בסקטור, אבל להתרכז בים - בתמר ובלוויתן. לגבי הידיעות על מציאת נפט על אדמה בארץ, אני יותר סקפטי.


טבע:
בן זאב: אחרי השלמת מיזוג באר - החברה ערוכה להמשך צמיחה. אין מה לצפות לתשואות מדהימות, אבל תשואה סבירה בסיכון נמוך. גלזר: טבע היא ענק שימשיך לגדול, מאוד בעדה.


סקטור הבנקאות:
בן זאב: לא לצפות לתשואות גבוהות בשנה הבאה - בין 10%-15%. גלזר: בעיני סקטור הבנקאות קצת יאכזב, אנחנו לא רואים עדיין צמיחה אמיתית, אנחנו ממליצים משקל שוק לא יותר.


כיל:
בן זאב: אנחנו נגד, חוששים מהיצע האשלג, להחזיק את כיל מתחת למשקלה. גלזר: ברמות המחירים האלו - אנחנו ממליצים על המניה למרות הסיכון.


סקטור הנדל"ן:
בן זאב: אפשר לצפות לתשואה דו ספרתית על מליסרון ואמות, וההמלצה שלנו - אג"ח של אפריקה. גלזר: נדל"ן לא, יש עוד משבר. העליות במניות מיצו את רוב הפוטנציאל. אם כבר נדל"ן אז בישראל.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker