אפריקה ישראל מכרה את אנגלו סכסון ב-23 מיליון שקל

רשת תיווך הנדל"ן נמכרה לקבוצת סאל, שבשליטת רונן שטרית, זכיין של הרשת

רז סמולסקי
שתפו בפייסבוק

>> חברת אפריקה ישראל השלימה את המכירה של 100% מאחזקותיה ברשת תיווך הנדל"ן אנגלו סכסון תמורת 23.3 מיליון שקל. הקונה היא קבוצת סאל, שבשליטת רונן שטרית, זכיין של הרשת בשהם, בלוד וברמלה.

לפי תנאי הזכיינות, לאנגלו סכסון יש זכיין בכל עיר, דבר שמגביל את מספר הזכייניות הפוטנציאלי ברשת, המהווה את מנוע הצמיחה שלה. ואולם שטרית לא מודאג: "מבחינתי, הרשת שווה יותר מ-40 מיליון שקל, והזמן יראה שעשיתי עסקה מעולה", אמר אתמול.

"אני מאמין ברשת, הפוטנציאל שלה עצום. זה היה דוב בתרדמת - ואנחנו צריכים להעיר אותו. באפריקה היתה אנגלו סכסון כמו בן חורג והתקדמה מכוח האנרציה. אנחנו מתכוונים לעשות בה שינויים מרחיקי לכת".

את התוכניות העתידיות סירב שטרית לחשוף, אך רמז שהוא מתכונן לשיווק אגרסיבי יותר, במטרה "לשנות את תפישת המגורים של הצרכן הישראלי. כיום 70% מהצרכנים לא נעזרים בתיווך. המטרה שלנו היא לגרום להם להאמין שאנחנו המקום שרצוי ונכון לבצע דרכו את העסקה, מפני שאצלנו הם יקבלו את הייעוץ והעסקה הכי טובה".

רונן שטרית הוא זכיין של אנגלו סכסון מ-1998. לפני כן היה סוכן ברשת במשך שנתיים נוספות. את הזיכיון הראשון קנה בלוד מעמוס גלזר (ז"ל), שהיה אז בעל הזיכיון של גם בתל אביב.

אנגלו סכסון הוקמה ב-1964 על ידי דייב בלומברג ונמכרה לאפריקה ישראל וחברת הביטוח מגדל ב-1991. ב-2006 מכרה מגדל את חלקה לאפריקה ישראל, ומאז היא מחזיקה ב-100% מהרשת. אפריקה רכשה את חלקה של מגדל, כ-49%, תמורת 7.5 מיליון שקל. המחיר בעסקה גילם לחברה שווי של 15 מיליון שקל.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker