מכתשים אגן עוברת להפסד: מדווחת על הפסד של 17.5 מיליון דולר ברבעון השלישי

החברה עברה להפסד תפעולי של 6 מיליון דולר; "לחצי האשראי ומזג האוויר השפיעו לרעה"

יעל פולק-חלק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יעל פולק-חלק

בתחילת אוקטובר הזהירה מכתשים אגן כי הפסדיה ברבעון השלישי צפויים להסתכם ב-15-25 מיליון דולר. הבוקר פירסמה החברה את דו"חותיה לרבעון ובהתאם לתחזיות המוקדמות, דיווחה על הפסד של 17.5 מיליון דולר לעומת רווח של יותר מ-50 מיליון דולר ברבעון המקביל. הכנסותיה של החברה הצטמצמו באופן ניכר ל-446 מיליון דולר, ומכתשים דיווחה על הפסד תפעולי של 6 מיליון דולר.

החברה דיווחה על ירידה של 32% במכירות, שהסתכמו ב-436 מיליון דולר ברבעון השלישי. את הירידה במכירות ייחסה החברה לרמות המלאים הגבוהות בצינורות השיווק ובעיקר בצינורות השיווק בברזיל. בנוסף, לחצי אשראי, בעיקר באזורים מתפתחים, הביאו להקטנת הביקושים למוצרים להגנת הצומח ומעבר לרכישות בסמוך למועד הצריכה.

מכתשים דיווחה על מעבר להפסד תפעולי בהיקף של 6 מיליון דולר לעומת רווח תפעולי בהיקף של כ-86 מיליון דולר ברבעון המקביל. בשורה התחתונה, דיווחה החברה על מעבר להפסד של 17.5 מיליון דולר לעומת רווח נקי של 50.5 מיליון דולר ברבעון השלישי של 2008.

רמות המלאים הובילה לירידה במחירי המכירה של חלק מהמוצרים להגנת הצומח, אשר פגעה במכירות וברווחיות של מוצרי החברה. מרבית ירידות המחירים היו בברזיל, ובקוטל העשבים (גלייפוסט) בכל העולם.

סיבה נוספת לקשיים בהם נתקלה החברה במהלך הרבעון השלישי היו תנאי מזג האוויר באזורי הפעילות של החברה: יובש בצפון אירופה (שמנע את הצורך בשימוש בקוטלי פטריות) וגשמים חזקים בצפון אמריקה.

התחזקות הדולר ברבעון השלישי הביאה לקיטון בערך הדולרי של מכירות החברה ולשחיקה ברווחיות הגולמית. עם זאת, להערכת החברה, לא חל שינוי במגמות הבסיסיות המשפיעות על תחום המוצרים להגנת הצומח, ולכן החברה לא משנה את הערכותיה לטווח הארוך.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker