נבחרת החלומות של קבוצות הרכישה: מתנחלים, חברי כנסת, אקדמאים ואנשי עסקים תחת פרויקט גג אחד

מי נמנה בין 128 המשתתפים בקבוצת הרכישה של פרויקט משכנות האומה? ■ בכמה הגדילה ועדת הכספים את תקציב הטיסות של הנשיא פרס? ■ איזה זמרים יגיעו ליום הולדתו ה-60 של יו"ר גזית גלוב? ■ איזה מנכ"ל בית השקעות ישתתף בתחרות הריצה שלח מכון וינגייט לאנשי עסקים?

רנית נחום-הלוי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רנית נחום-הלוי

אל טרנד קבוצות הרכישה הצטרף באחרונה גם יו"ר קבוצת ההשקעות סיגמא, דן גלאי, שקנה דירה בפרויקט משכנות האומה בירושלים.

גלאי רכש את הדירה כחלק מקבוצה בת 128 חברים שמארגנים עו"ד יגל לוי מתל אביב ורו"ח צביקה רז מירושלים. בשבועות האחרונים הצליחו השניים לצרף לקבוצה אישים ואנשי עסקים רבים, ובהם ח"כ יעקב כץ (האיחוד הלאומי) שמתגורר כיום בבית אל, הח"כ לשעבר רן כהן שמתגורר כיום במודיעין, היועץ המשפטי של איגוד חברות הביטוח והתאחדות חברות הביטוח עו"ד יוסי הלוי, הפרופ' לפיסיקה גרעינית יוסף ילין, איש העסקים הירושלמי נח פרלמן, קבלן התשתיות הירושלמי ששון שם-טוב והקבלן הירושלמי אבי שוויקה.

בפרויקט משכנות האומה, שאותו בונה ומשווקת חברת ב. יאיר, ייבנו בניינים בני שמונה-תשע קומות שבהם כ-680 דירות בסך הכל. ההערכות הן כי דירת ארבעה חדרים בפרויקט עולה כ-2.2 מיליון שקל כאשר רוכשים אותה ישירות מב. יאיר, וכ-1.7 מיליון שקל בלבד כשקונים אותה באמצעות קבוצת רכישה. בקבוצת הרכישה של לוי ורז נותרו שמונה דירות בלבד. אחד מהמתעניינים ברכישת דירה ישירות מב. יאיר הוא עו"ד יהודה רוה, שפנה באחרונה לחברה כדי לברר פרטים לגבי דירה מחוברת בשטח של כ-200 מ"ר, שמחירה כ-4.2 מיליון שקל.

בלי קשר לאופן שבו רכשו את הדירות, ייהנו הדיירים בפרויקט מדירות בנות שלושה-ארבעה חדרים ששטחן כ-100 מ"ר, ומדרכי גישה נוחות למשרדי הממשלה, לכנסת, לגבעת רם וליציאה מירושלים.

פרס הנוסע המתמיד

נשיא המדינה שמעון פרס יכול לטוס בשקט: אתמול אישרה ועדת הכספים של הכנסת את הגדלת תקציב הנסיעות שלו לחו"ל ב-2 מיליון שקל. נציג האוצר הסביר לוועדה כי הצורך בתוספת התעורר בשל המספר הרב של נסיעותיו של הנשיא. לאחר התוספת מגיע תקציב הנסיעות של פרס ב-2009 ל-6.74 מיליון שקל - גידול של כ-40% לעומת התקציב המקורי. בשבוע הבא יטוס פרס לברזיל ולארגנטינה.

ועדת הכספים גם הקציבה אתמול למשכן הנשיא מיליון שקל בשל ביקור האפיפיור והוסיפה לסעיף האמרכלות בתקציב 3 מיליון שקל. נציג האוצר הסביר שסעיף זה כולל, בין השאר, העסקת פראמדיק במשכן ושיפור אמצעי הביטחון. בסך הכל נוספו לתקציב המשכן ל-2009 6 מיליון שקל, והוא מסתכם כעת ב-45.7 מיליון שקל.

60 לכצמן

בימים האחרונים קיבלו מכריו של יו"ר גזית-גלוב חיים כצמן הזמנה ליום הולדתו ה-60. בהזמנה נכתב כי כצמן יחגוג את יום ההולדת העגול ב-27 בחודש, במועדון רדינג 3 שבנמל תל אביב. בתוכנית האמנותית: יהודית רביץ, דני סנדרסון, מזי כהן, יגאל בשן, דיוויד ברוזה ושלום חנוך.

הלו"ז הצפוף של אביב גלעדי

לאביב גלעדי - מבעלי זכיינית ערוץ 2 רשת, ערוץ הספורט, ערוץ הילדים וערוץ 8 - יש לו"ז צפוף. בסוף השבוע האחרון בילה גלעדי בניו יורק, שם צפה במופעים שהתקיימו לרגל יום ההולדת ה-25 של קרן היכל התהילה של הרוק. גלעדי, שהוזמן לאירוע על ידי חברת וורנר מיוסיק, חזה בין השאר בהופעות של ארתה פרנקלין, ברוס ספרינגסטין ו-U2. ביום ראשון שב גלעדי לישראל, ומיד עם נחיתתו נסע לדרבי הכדורגל התל אביבי, שבו צפה עם בנו מיציע הכבוד.

יוצאים למרוץ

מנכ"ל בית ההשקעות פסגות, רועי ורמוס, ניצל את שעות הבוקר של יום שישי האחרון למנוחה, לאחר ישיבה בת 11 שעות שנועדה להגיע להסדר חוב עם אפריקה ישראל. ביום שישי הקרוב הבוקר שלו ייראה קצת אחרת: הוא אמור להשתתף בתחרות ריצה ראשונה מסוגה, שעורך מכון וינגייט לאנשי עסקים. המרוץ יתחיל ב-7:00 ויכלול שני מקצים: 5 ק"מ ו-10 ק"מ. בווינגייט אומרים כי המטרה היא יצירת קשרים עסקיים וחברתיים על רקע פעילות ספורטיבית. לצד ורמוס ירוצו, בין היתר, סמנכ"ל בלאומי פרטנרס רוני טאוב, מנכ"ל HOT טלקום לשעבר שלמה מגדל, מנכ"ל ספורט ורטהיימר רוני ורטהיימר, מנכ"ל טנדם קפיטל ארז ברית ומנכ"ל מרכבים אבי זלמן.

דן פרופר בסיור מודרך

יו"ר אסם דן פרופר ואשתו סוזי ארזו השבוע מזוודות לקראת נסיעתם מחר לניו יורק. בני הזוג פרופר, שמשמשים יו"רים משותפים של אגודת ידידי מוזיאון ישראל, נוסעים עם 40 ידידי המוזיאון לסיור בין אוצרות האמנות של ניו יורק. בין הידידים: אברהם (לולו) ורות אסף, עירית תאומים, גילה שטיין ומאיר כהן ודליה פפושדו. מה בתוכנית? פגישה עם הארכיטקט הישראלי מיכאל ארד, שעתיד להקים את אתר הזיכרון של מגדלי התאומים, ועם האמן הישראלי ניר הוד, שחי בניו יורק.

נסרדישי אוהב לגבות מס

מנהל רשות המסים, יהודה נסרדישי, הודף את הפרסומים שלפיהם הוא יפנה בקרוב את כיסאו. בכנס לשכת עורכי הדין שנערך שלשום בתל אביב אמר נסרדישי: "למעט חצי שנה שבה עבדתי בבניין אחרי הצבא, אני עובד כל חיי ברשות המסים. אני סוס קרבות מחושל וחזק שמשרת את המדינה. לפני שבועיים ציינתי 44 שנות שירות. אני ברשות המסים כי אני אוהב את המדינה ואוהב לגבות מס. בלעדינו אין למשרד האוצר כסף לשלם ולהשקיע בפיתוח". נסרדישי התלונן בפני 50 הנוכחים כי "התנאים ברשות המסים לא תנאים, תלוש השכר לא משהו, התקשורת מבקרת אותנו - אבל המשימות שלנו חשובות".

גיל שרון: "היו פרנואידים"

מנכ"ל פלאפון, גיל שרון, הגיע ביום ראשון לתיאטרון גבעתיים כדי לשאת דברים בפני בוגרי אקזקיוטיב MBA במסלול "קלוג" של אוניברסיטת תל אביב. שרון חילק לבוגרים כמה עצות, ובהן: היו פרנואידים, צפו לשינויים, אל תתנו להצלחה לעלות לכם לראש, הציבו לעצמכם מטרות ברורות וכמובן - היו מאושרים.

כוכבים בדעיכה

לא רק האנשים הפשוטים סובלים מהשלכות המשבר הכלכלי. גם כמה מהכוכבים הגדולים בהוליווד חווים את המשבר על בשרם, כשאינם מצליחים למכור את בתי הפאר שלהם. אדי מרפי מנסה למכור את אחוזתו שבאנגלווד, ניו ג'רזי, כבר חמש שנים - אך ללא הצלחה. האחוזה, שבה 32 חדרים, אולם באולינג, קולנוע ואולפן הקלטות, הוצעה למכירה ב-30 מיליון דולר. בשל חוסר הביקוש נאלץ הקומיקאי להוריד את המחיר ב-50%, אך עדיין לא מצא קונים. הזמרת ויטני יוסטון נאלצה גם היא להוריד את מחיר אחוזתה שבניו ג'רזי ב-50% - מ-5.6 מיליון דולר ל-2.5 מיליון דולר. כוכב הקולנוע ניקולס קייג', שנקלע למשבר פיננסי בעצמו, מנסה למכור כמה מנכסיו במחירים נמוכים, לאחר שכבר נפרד מטירה שהחזיק בבוואריה. בשבוע הבא ימכור קייג' במכרז את ביתו שבניו אורלינס, ששוויו 3.5 מיליון דולר.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker