המשקיעה ברשת הנרות והסבונים ללין: נוקס הצרפתית של עליזה ז'אבס

לפני כחודש דיווחה פוקס, שמחזיקה בללין, כי רשת קוסמטיקה בינלאומית, תרכוש ממייסדות ללין, רויטל לוי ומירב כהן, כ-25% מהרשת לפי שווי של 350 מיליון שקל ■ השתיים צפויות לאקזיט של כ-91 מיליון שקל בשלב הראשון בעסקה

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מייסדות ללין, רויטל לוי־צוברי ומירב כהןצילום: מאיה באומל בירגר
ערן אזרן

חברת הקוסמטיקה הצרפתית הבינלאומית נוקס (NUXE), שבבעלות עליזה ז'אבס, היא החברה שמקיימת מו"מ לרכישת עד 50% מרשת הסבונים והנרות הריחניים ללין.  

לפני כחודש דיווחה פוקס – שמחזיקה בכ-50% מללין, כי רשת קוסמטיקה בינלאומית, תרכוש ממייסדות ללין, רויטל לוי ומירב כהן, כ-25% מהרשת לפי שווי של 350 מיליון שקל. הרכישה צפויה לסדר ללוי וכהן "אקזיט" של 91 מיליון שקל בשלב הראשון. התשלום עשוי לגדול בכ-110 מיליון שקל, בכפוף לכך שנוקס תממש אופציה שניתנה לה בארבע השנים הבאות, לרכוש את מלוא מניות ללין.

רשת ללין עוסקת בממכר של תכשירי גוף ואמבט, תכשירי טיפוח, סבונים, נרות, שמנים, אביזרים ומתנות. כיום מונה הרשת 107 חנויות בישראל, ומפעילה חנות אחת בניו יורק (טיימס סקוור). בנוסף, לרשת 25 סניפים נוספים בחו"ל הפועלים בזכיינות במדינות יפן, וארה"ב (קליפורניה והוואי), ובימים אלה מתכוונים בקבוצה להקים סניף נוסף בטורונטו.

נוקס הוא מותג טיפוח צרפתי מוכר, עם ליין נרחב של מוצרים טבעיים, יוקרתיים ובין המותגים הנמכרים בצרפת. ז'אבס, ישראלית ילידת אשדוד, ייסדה את הרשת בשנת 1989. מוצרי נוקס משווקים כיום בלמעלה מ-64 מדינות וכוללים בין השאר מוצרי טיפוח לעור הפנים, הגוף והשיער.

במסגרת העסקה, ניתנה לרוכשת אופציה, התקפה לארבע שנים מהשלמת העסקה, לרכוש מפוקס, לוי וכהן את יתרת המניות. הרכישה תיעשה לפי הגבוה מבין שווי של 450 מיליון שקל לללין או לחלופין - מכפיל 2 על מחזור המכירות השנתי של ללין ומכפיל 12.5 על ה-EBITDA של ללין, בכפוף למנגנון שיוסכם בין הצדדים.

פוקס רכשה 50% מהרשת לפני כעשור, בתמורה לסכום של 12.9 מיליון שקל במזומן, כלומר לפי שווי חברה של כ-26 מיליון שקל בלבד. במסגת העסקה פוקס תרכוש 1% נוסף מללין מהמייסדות – כך שתעלה לאחזקה של 51%. בעקבות העסקה, ככל שתושלם, פוקס צפויה לרשום רווח של 130 מיליון שקל בדו"חות. הרווח נובע מכך שפוקס תקבל לידיה את השליטה בללין, כך שתוכל לאחד אותה בדו"חות בצורה מלאה (ולא תטפל בתוצאות על בסיס השווי המאזני).

במסגרת מסמך ההבנות שנחתם עם נוקס, הסכימו המוכרות והרוכשת על תקופת בלעדיות ל-40 ימי עבודה, שבה ינהלו הצדדים מו"מ לסגירת פרטי העסקה, והרוכשת תערוך בדיקות נאותות. לאחר העסקה, פוקס, כאמור, צפויה לקבל את השליטה בללין, כשתחזיק 51% ממניותיה; בעוד החברה הבינלאומית תחזיק ב-25% מהחברה, ואילו המייסדות בכ-24% הנותרים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker