פרופ' עודד שריג יתפטר היום מדירקטוריון בנק הפועלים; ימונה כמפקח על שוק ההון

(עדכון) ייכנס לחפיפה מיידית עם ענתבי ■ מינויו מותנה באישור הממשלה ■ שטייניץ: שריג יתרום באופן משמעותי לעיצובו ופיתוחו של שוק ההון הישראלי ושוק החיסכון הפנסיוני ■ פרופ' שריג הוא בעל תואר Ph.D וכיהן בעבר כדיקן בית הספר אריסון למנהל עסקים במרכזי הבינתחומי בהרצליה

מוטי בסוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
מוטי בסוק

שר האוצר, ד"ר יובל שטייניץ, הודיע אתמול בערב (שני) לפרופ' עודד שריג על כך שהחליט למנות אותו לממונה הבא על שוק ההון, ביטוח וחיסכון. שריג משמש בשנים האחרונות כדירקטור בבנק הפועלים. בשל המינוי שריג צפוי להודיע היום על התפטרותו מהדירקטוריון. שריג ייכנס לתפקיד במהלך ינואר 2010 עם פרישתו של הממונה הקודם, ידין ענתבי.

פרופ' שריג הוא בעל תואר Ph.D וכיהן בעבר כדיקן בית הספר אריסון למנהל עסקים במרכזי הבינתחומי בהרצליה. בין השאר לימד שריג באוניברסיטת קולומביה, אוניברסיטת ת"א ובבית הספר וורטון למנהל עסקים. מחקריו מתמקדים בסוגיות של מימון חברות וניהול סיכונים.

במקביל עסק שריג בייעוץ לחברות וגופים בנושאי ניהול השקעות, ניהול פיננסי והערכת שווי נכסים וחברות. כמו כן כיהן במספר דירקטוריונים וועדות השקעה, כולל דירקטוריון הבורסה לניירות ערך בתל אביב ודירקטוריון בנק הפועלים.

לדברי שטייניץ, פרופ' שריג יוכל לתרום תרומה משמעותית לעיצובו ופיתוחו של שוק ההון הישראלי, שוק החיסכון הפנסיוני וענף הביטוח.

סגן השר, יצחק כהן והמנכ"ל חיים שני ששותפו בהליך הבחירה אמרו כי לאחר בחינה של מועמדים רבים לתפקיד, חיצוניים ופנימיים נבחר האיש הראוי ביותר למלא את אחד התפקידים המרכזיים ביותר בשירות הציבורי בכלל ובתקופה זו בפרט.

מינויו של שריג כפוף לאישורה של הוועדה למינויים בכירים של נציבות שירות המדינה ולאישור הממשלה.

שר האוצר וסגנו נפגשו עם שני המועמדים הפנימיים - המשנה לממונה יואב בן-אור, והסגן אריק פרץ, והביעו הערכה רבה לכישוריהם ופעולתם במיוחד בתקופת המשבר הכלכלי.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker