פרשת מנורה מבטחים מסתעפת: נתנה הלוואות שלא כדין במאות מיליוני שקלים

(עדכון) החזר ההלוואה נרשם כתשלום דמי הביטוח לפוליסות ■ נבדקת מעורבות של חברות ביטוח נוספות בפרשה ■ המפקח על הביטוח יבדוק את הפרשה ■ מניית החברה צונחת בכ-8% במסחר בבורסה

אתי אפללו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים187
אתי אפללו

חברת הביטוח מודיעה לבורסה כי המפקח על הביטוח הודיע לה כי יבצע ביקורת בחברה, בקשר להעברות רטרואקטיוויות בין מסלולי השקעה בפוליסות של העובדים, . בנוסף "תבוצע ביקורת בנושא הלוואות שניתנו על ידי מנורה ביטוח, לפני מספר שנים, ללא בטחונות במועד מתן ההלוואה, לרבות תפקוד האורגנים הרלוונטיים", כך מדווחת מנורה. את הבדיקה יערוך משרד רו"ח ברלב ושות'.

הפרשה מתמקדת סביב פעילותו של סוכן ביטוח בשם מיקי גרובר. עם זאת, ייתכן כי בשיטה זו ניתנו הלוואות גם על ידי סוכני ביטוח נוספות. מיקי גרובר סרב להגיב לפרשה.

כמו כן באוצר נבדקת האפשרות כי סוכן הביטוח נתן הלוואות לא רק מכספי מנורה מבטחים, אלא גם מכספי חברות ביטוח אחרות. מהאוצר אישרו כי נבדקת מעורבות של חברות ביטוח נוספות בפרשה.

"לכו ליישוב בו מתגורר הסוכן, ותראו כמה אנשים קבלו שם הלוואות ממנורה מבטחים. לכל היישוב יש פוליסות ביטוח ממנורה מבטחים, גם לילדים בני 15", מספר מקור ל-TheMarker.

"נכון ליום 30.06.09 יתרת ההלוואות עמדה על כ-133 מליון שקל; כנגד ההלוואות נצברו ערכי פדיון בפוליסות (המשמשות כבטוחה) בסך של כ-30 מליון שקל; ויתרת ההפרשה לחובות מסופקים בגין ההלוואות עמדה נכון למועד האמור על סך של כ-62 מליון שקל", מדווחת מנורה.

ממשרד האוצר נמסר: "הפיקוח על הביטוח מנהל בימים האחרונים הליך בדיקה לגבי אי הסדרים בנוגע למתן הלוואות באמצעות סוכנים ולגבי עניין העברות רטרואקטיוויות בין מסלולי השקעה, שדווחו על ידי חברת הביטוח מנורה מבטחים.

"היום נכנס צוות של המפקח בסיוע משרד רו"ח יהודה בר-לב למשרדי החברה על מנת לרדת לעומקן של העובדות. הצוות יגיש למפקח את הממצאים בתוך זמן קצר. במקביל, מבצע המפקח הליך בדיקה לגבי קיומם של אי סדרים דומים בחברות נוספות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker