יעקוב אלינב ימונה ליו"ר הבנק לפיתוח תעשייה, במקומו של רענן כהן שהודיע על פרישתו בינואר

סגירת העסקה למכירת הבנק הושלמה לפני שעה קלה לאחר שהתקבלו כל האישורים הנדרשים

אתי אפללו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

עסקת מכירת הבנק לפיתוח תעשייה נסגרה היום (שלישי) בשעות הצהרים, לאחר שהתקבלו כל האישורים הנדרשים מהממונה על ההגבלים העסקיים ומבנק ישראל. הבנק נמכר תמורת 573 מליון שקל לאיש העסקים צביקה בארינבוים. ל-TheMarker נודע כי בקרוב צפויים חילופים בצמרת הבנק, כאשר יו"ר הבנק רענן כהן, יפנה את מקומו ליעקב אלינב - שימונה במקומו לתפקיד.

במעמד סגירת העסקה נכחו שטייניץ, סגן שר האוצר יצחק כהן, יו"ר הבנק רענן כהן שהודיע על פרישה בסוף חודש ינואר, ודורון כהן מנהל רשות החברות הממשלתיות. מצד הרוכשים הגיעו צביקה בארינבוים ושותפו מארק זלצמן, וכן עורך דינם יאיר כספי.

בנק מזרחי-טפחות היה זה שהעניק את המימון העיקרי לעסקה - כך נודע ל-TheMarker. מזרחי-טפחות היה אחד המתחרים של צביקה בארינבוים במכרז לרכישת הבנק, והפסיד כאשר הציע את ההצעה הנמוכה מבין שלושת המשתתפים בו.

מזרחי-טפחות העניק מימון של 275 מיליון שקל לטווח קצר של כמה חודשים עד שנה. חלק מההלוואה יפרע בארינבוים באמצעות המזומנים שבקופת הבנק, שהיקפם נאמד ב-270 מיליון שקל. סביר להניח שחלק נוסף מההלוואה ייפרע באמצעות מכירת חלק מההלוואות שבתיק ההלוואות של הבנק. בבנק לפיתוח תעשייה הלוואות משלמות, כלומר כאלו שנפרעות כסדרן, בהיקף של 400 מיליון שקל. ארבע הלוואות הן הלוואות גדולות בהיקף של 200 מיליון שקל, בכלל זה הלוואה לחיפה כימיקלים ולחברת האנרגיה נגה פז. הלוואות אלו צפויים, כאמור, לעלות על המדף במהרה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker