רו"ח יהודה בר לב דורש מבוימלגרין קפיטל להגיש תביעה ייצוגית נגד שעיה בוימלגרין בכ-100 מ' ש'

בוימלגרין קפיטל מנהלת בימים אלה מו"מ להסדר של פריסת חובותיה - כמיליארד שקל

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

שעיה בוימלגרין, בעל השליטה בחברת בוימלגרין קפיטל, ממשיך להסתבך. רו"ח יהודה בר לב, הבעלים של משרד רואי החשבון בר-לב ושות' רו"ח, דורש מבוימלגרין קפיטל להגיש תביעה נגזרת נגד בוימלגרין אחזקות, שבאמצעותה בוימלגרין מחזיק בבוימלגרין קפיטל (כ-90%) וכנגד הבעלים עצמו.

במסגרת התביעה, דורש בר לב מבוימלגרין תשלום של כ-56 מיליון שקל עבור המניות של בוימלגרין קפיטל, שנרכשו על ידי בוימלגרין אחזקות במסגרת הנפקת זכויות ביולי 2008. איש העסקים לא שילם בפועל את מרבית הסכום בטענה כי בוימלגרין יכולה לקזז סכום זה מתוך שטר הון שהוא העניק לה עם רכישת השליטה.

בר לב טוען כי בוימלגרין קפיטל לא היתה רשאית להקדים פירעון של חלק משטר ההון כנגד התמורה בגין רכישת המניות, שכן שטר זה אמור להיפרע החל מ-2022.

כמו כן, דורש בר לב להזרים 10 מיליון דולר (כ-40 מיליון שקל) נוספים לבוימלגרין קפיטל. זאת במסגרת התחייבויותו של בוימלגרין להזרים לחברה כ-34 מיליון דולר. איש העסקים טוען כי העמיד 10 מיליון דולר לבנק מזרחי-טפחות, הנחשב לנושה העיקרי.

בוימלגרין קפיטל מצויה בימים אלה במגעים עם הגופים המוסדיים ובנק מזרחי-טפחות בכדי להגיע להסדר כולל של פריסת חובותיה הנאמדים בכ-1 מיליארד שקל.

בר לב, המיוצג על ידי עו"ד עופר פירט, העדיף שלא להגיב לידיעה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker