מזרחי-טפחות דוחה חוב לבוימלגרין: הלוואה בהיקף של כ-650 מיליון שקל תיפרס מחדש ל-3 שנים

בוימלגרין לקח את ההלוואה ב-2006 לרכישת השליטה באזורים (64%)

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

>> שעיה בוימלגרין הגיע אתמול להסכמה עם בנק מזרחי-טפחות, בניהולו של אלי יונס, לפריסה מחודשת של ההלוואה בהיקף של כ-650 מיליון שקל. כך נודע ל-TheMarker.

אזורים

באחרונה הגדיל בוימלגרין את הביטחונות האישיים למזרחי בגין ההלוואה מ-50 מיליון דולר ל-75 מיליון דולר. למזרחי-טפחות ניתן שעבוד ראשון על מניות אזורים.

בוימלגרין קפיטל חייבת לבעלי אג"ח 434 מיליון שקל. לפי ההסדר, בעלי האג"ח יוותרו על 214 מיליון שקל תמורת 30% מהמניות. אחזקת בוימלגרין בחברה תדולל ל-60%.

לדברי גיל טובול מנכ"ל בוימלגרין קפיטל, "מדובר בנדבך ראשון וחשוב בדרך לקראת השלמת הסדר חוב כולל של החברה. אנו סבורים שהסדר החוב עם בנק מזרחי הוא הסדר טוב לכל הצדדים, והוא מסיר את סימני השאלה שריחפו מעל החברה לגבי היכולות של כלל הקבוצה לצלוח את המשבר ומעניק לנו את הזמן והשקט לבנות ולחדש את היכולות של החברות תוך מיצוי הפוטנציאל העסקי הגלום בתחומי פעילותן וכל זאת לצד עמידה בהתחייבויות כלפי בעלי החוב שלנו .

"במקביל להשלמת ההסדר עם בנק מזרחי, אנו פועלים במרץ להשלמתו בהצלחה של ההסדר מול בעלי איגרות החוב לשביעות רצון כל הצדדים המעורבים. הצלחת ההסדר עם בנק מזרחי מקורה במהלכים נוספים שעשה בעל השליטה בחברה - שעיה בוימלגרין, שהעיקרי שבהם היה העמדה נוספת של בטחונות לטובת בעלי החוב של החברה".

עו"ד פיני יניב וינקי פפר מקנטור אלחנני טל יצגו את בנק מזרחי טפחות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker