סנדיסק מדללת אחזקות בטאואר: מכרה כ-1.9 מיליון מניות

טאואר מתכוונת לבצע גיוס כספים בעתיד הקרוב, שלישי בחצי שנה באחרונה, בסכום של 50 מיליון דולר

ניר צליק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
ניר צליק

האם סנדיסק מרגישה כי הפוטנציאל במניית טאואר, יצרנית השבבים, הגיע למיצוי? סנדיסק מחזיקה כיום 8% ממניות טאואר, והיא בעלת המניות הגדולה בחברה, מכרה ב-18 דצמבר 2009 כ-1.94 מיליון מניות של טאואר, על פי דיווח שהוגש לרשות ניירות ערך האמריקאית. באותו תאריך, עמד מחיר המניה של טאואר על 94 סנט, כך שהתמורה למכירה עומדת על כ-1.8 מיליון דולר. המכירה נעשתה בשוק הפתוח על ידי מורגן סטנלי.

רק אתמול (שלישי) הפכה טאואר את התשקיף שהגישה בחודש שעבר לרשות ניירות ערך האמריקאית לאפקטיווי. המשמעות היא שהחברה מתעתדת לבצע גיוס כספים בטווח הקרוב. לפני חודש הגישה החברה תשקיף לגיוס 30 מיליון דולר, אולם בשבוע שעבר הגדילה החברה את התשקיף ל-50 מיליון דולר, וכעת הוא הפך לאפקטיווי.

גיוס זה מצטרף לשני גיוסים שונים שביצעה החברה בתקופה האחרונה. באוגוסט הודיעה החברה על קו אשראי חדש לגיוס פוטנציאלי, כאשר יורקוויל התחייבה לקנות מניות של יצרנית השבבים טאואר בכ-25 מיליון דולר - אבל לא בפעם אחת ולא במחיר מוסכם. המניות מונפקות ליורקוויל בהנחה של 3% על השער הממוצע (משוקלל מחזור) של חמשת ימי המסחר האחרונים. עד כה רכשה הקרן האמריקאית כ-13.2 מיליון מניות תמורת כ-13 מיליון דולר, כך שלחברה נותרו עדיין כ-12 מיליון דולר אפשריים לגייס מקרן יורקוויל.

בנוסף, בספטמבר גייסה החברה כ-21.2 מיליון דולר בהנפקה פרטית למשקיעים מוסדיים ומכרה כ-21.2 מיליון מניות.

לפני שבוע העלתה החברה את תחזיותיה לרבעון הרביעי, והיא צופה לרשום בו הכנסות של 98-102 מיליון דולר, לעומת תחזית קודמת להכנסות של 90-94 מיליון דולר. את הרבעון הקודם סיימה החברה עם הכנסות של של 79.6 מיליון דולר, עלייה של 36% לעומת הרבעון המקביל בו עמדו הכנסותיה על 58.5 מיליון דולר. ההפסד הנקי של החברה הסתכם ברבעון השלישי ב-30.2 מיליון דולר, לעומת הפסד של 30.9 מיליון דולר ברבעון המקביל.

מאז תחילת השנה עלתה מניית החברה ב-502% והיא נסחרת במחיר של 94 סנט, המשקף לחברה שווי של כ-157 מיליון דולר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker