הרווח של אקסלנס זינק ל-31 מיליון שקל, למרות שההכנסות מתעודות הסל "קסם" התכווצו כמעט בחצי

הההכנסות מקרנות הנאמנות, ניהול תיקים, קרנות גידור וקרן ריט זינקו ביותר מפי 2 ל-44 מיליון שקל

שרון שפורר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
שרון שפורר

למרות צניחה בהכנסות מחברת תעודות הסל קסם וירידה בהכנסות מדמי ניהול בקופות הגמל ובקרנות הפנסיה, בית ההשקעות אקסלנס סיים את הרבעון השלישי עם זינוק של 34% ברווח הנקי שלו ל-31 מיליון שקל, וזאת בשל המיזוג עם קרנות הנאמנות של פריזמה. הההכנסות ממגזר קרנות הנאמנות, ניהול תיקים, קרנות גידור וקרן ריט של אקסלנס זינקו ביותר מפי 2 ל-44 מיליון שקל, לעומת 20 מיליון שקל ברבעון השלישי של 2008.

הכנסות חברת קסם (תעודות הסל) התכווצו ברבעון החולף כמעט בחצי והסתכמו ב-18 מיליון שקל, בהשוואה ל-33 מיליון שקל ברבעון המקביל. אקסלנס מסביר בדו"חות כי הירידה החדה בהכנסות קסם נבעה מעלייה בתחרות בתחום תעודות הסל ומירידת הריבית. ההכנסות מתחום קופות הגמל וקרנות הפנסיה ירדו ב-2 מיליון שקל ל-58 מיליון שקל. הירידה נבעה מהיקף נכסים נמוך יותר במגזרים אלו מול הנכסים המנוהלים בהם ב-2008.

בית ההשקעות הציג התאוששות גם במגזר החיתום: ההכנסות הסתכמו ב-4 מיליון שקל אל מול מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. ההכנסות הכוללת של אקסלנס, המנוהל על ידי דוד ברוך ונשלט על ידי חברת הפניקס מקבוצת דלק של יצחק תשובה, הסתכמו ברבעון השלישי ב-139 מיליון שקל - עליה מתונה יחסית של 6% לעומת התקופה המקבילה. בצד ההוצאות, אקסלנס הציגה גידול של 17% בהוצאות שנבע מעליה של כ-10% בהוצאות השיווק וההנהלה ועליה בהוצאות המימון.

דוד ברוך, מנכ"ל אקסלנס נשואה אמר עם פרסום הדו"חות: "ברבעון הנוכחי המשכנו את מגמת ההתרחבות במצבת הנכסים המנוהלים של החברה ואשר נתנה את אותותיה בשורת הרווח וההפסד של החברה. התנאים הנוחים בשווקים וחזרת הציבור לשוק ההון תרמו לחיזוק מגמה זו. הרבעון הנכחי הינו הרבעון הראשון בו נכללות התוצאות הכספיות של חברות הקרנות ותעודות הסל שנרכשו מפריזמה. מדובר בדוח ללא מרכיבים חד פעמיים והמשקף את תמהיל הפעילויות הנכון והמאוזן ממנו מורכבת אקסלנס".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker