שרון שפורר

זיל פלדמן הגיש בסוף השבוע אחרון הצעה לרכישת בניין HSBC בניו יורק במסגרת מכרז למכירת הבניין. פלדמן מציע על הבניין 300 מיליון דולר. אם פלדמן יזכה ברכישת הבניין, לפולאר השקעות שבשליטתו ובשליטת איש הנדל"ן האמריקאי תמיר ספיר תהיה זכות סירוב כך שהיא עשויה לבצע את העסקה.

החברה הפועלת בעיקר בנדל"ן ותשתיות והינה בעלת השליטה בפולאר בינלאומי, היא בעלת הון עצמי של 327 מיליון שקל והתחייבויות בהיקף של כ-1.1 מיליארד שקל. את הרבעון הראשון של 2009 היא סיימה ברווח של כ-15 מיליון שקל וזאת אחרי שב-2008 הפסידה כ-125 מיליון שקל.

בניין HSBC בניו יורק כולל שלושה בנייני משרדים מחוברים אשר במרכזם בניין הטאואר השקוף בן ה030 קומות שנבנה ב-1984 על ידי האדריכל אלי עטיה. בעבר, היה שייך הבניין לפירסט ריפבליק בנק של אדמונד ספרא. הבניין הממוקם בין הרחובות 40 ו-41 על השדרה החמישית, כולל כ-83 אלף מ"ר.

בימי השיא הגיעו דמי השכירות על הבניין לכ-1100 דולר למ"ר, אך ההצעה של פלדמן היא למחירים של עד כ-860 דולר למ"ר.

פלדמן הגיש בקשה לרכישת הבניין בניו יורק כחודשיים אחרי הצטרפותו של המיליארדר האמריקאי תמיר ספיר, בעליה של חברת נדל"ן אמריקאית, ספיר אורגניזיישן לגרעין השליטה בפולאר השקעות. פולאר, המנוהלת על ידי דובי וייס הצהירה במועד כניסתו של ספיר להשקעה בחברה כי בכוונתה להרחיב פעילות בשוק הנדל"ן בניו יורק. ספיר מחזיק בכ-750 אלף מ"ר של משרדים בניו יורק, בין היתר, הוא גם הבעלים של בניין קרדיט סוויס.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker