יו"ר טאגור קפיטל מעוניין לנהל את הנכסים של אסים - אם תפורק

בעקבות מחזיקי אג"ח א', גם מחזיקי אג"ח ב' של חברת אסים יכנסו אסיפה ביום רביעי הבא - כדי לדון באפשרות לפירוק החברה

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
מיכאל רוכוורגר

>> חברת הנדל"ן אסים השקעות שבשליטת חברת נץ בונדס דיווחה בשבוע שעבר כי גם מחזיקי אג"ח ב' שלה יכנסו אסיפה ביום רביעי הבא. במהלך האסיפה מתכוונים בעלי האג"ח להעלות על סדר היום את הדרישה להעמיד לפירעון מיידי את יתרת החוב כלפיהם, בהיקף של 30.6 מיליון שקל.

למחזיקי אג"ח ב' של אסים אין בטוחות. אג"ח מסדרה ב' בעלות מח"מ (משך חיים ממוצע) של 3.94 שנים נסחרות בתשואה לפדיון של 42.3% ועומדות לפירעון ב-2016-2017 אסים פועלת בתחום הבנייה למגורים ונדל"ן מניב ברומניה ובולגריה ומחזיקה בנכסים בשווי של 130-140 מיליון שקל.

ההחלטה של מחזיקי אג"ח ב' לדרוש את פירוק החברה באה לאחר שגם מחזיקי אג"ח מסדרה א', שלהם החברה חייבת החברה כ-75 מיליון שקל, קיבלו פה אחד החלטה להעמיד את יתרת החוב לפירעון מיידי. זאת לאחר שגם באסיפה שהתקיימה ביום ראשון לא היתה התקדמות במגעים בין הצדדים.

בשבוע שעבר העניקה שופטת בית המשפט המחוזי בתל אביב, דליה גנות, צו מניעה האוסר על החברה לבצע דיספוזיציה בנכסיה. זאת על פי בקשתם של מחזיקי אג"ח א', המיוצגים בידי עו"ד אופיר נאור ועו"ד רנן גרשט.

מחזיקי האג"ח ציינו כי "הבקשה מוגשת לנוכח הנסיבות החמורות והחשש הממשי של מחזיקי האג"ח והנאמן לכך שהחברה, באמצעות בעלי שליטה חדשים שרכשו את השליטה באחרונה בנסיבות תמוהות ומעוררות חשש, יפעלו באופן שיגרום למחזיקי האג"ח לנזק ממשי. זאת באמצעות מכירת נכסי החברה, נטילת כספים והעמסת הוצאות".

לפי ההערכות, מחזיקי אג"ח א' של החברה מתכוונים לפנות לבית המשפט בימים הקרובים בבקשה לממש בטוחות, הכוללים את המניות בחברה הבת אסים נדל"ן (93%), וכן הלוואת בעלים שניתנה בידי אסים לאסים נדל"ן.

באסים נוצר משבר אמון בין מחזיקי האג"ח לחברה, לאחר שלפני חודש וחצי הבעלים הקודמים, עדי קייזמן, מכר את השליטה בחברה תמורת 13 מיליון שקל ותשלומים עתידיים לקבוצת משקיעים, המיוצגת בידי צבי איציק וניב אהרוני. בשבוע הבא תתקיים אסיפת בעלי מניות שבה אמורים בעלי המניות לאשר את העסקתו של אהרוני כמנכ"ל נץ בונדס.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker