חברת עמיר שיווק שבשליטת התאחדות האיכרים נכנסת לשוק הטרקטורים הנאמד ב-200 מיליון שקל בשנה

החברה הקימה עם חברת קלרום שותפות לשיווק טרקטורים של ענקית המיכון החקלאי חברת ג'ון דיר

עמירם כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
עמירם כהן

החברה הציבוריות עמיר שיווק שבשליטת התאחדות האיכרים הקימה עם חברת קלרום שותפות לשיווק טרקטורים של ענקית המיכון החקלאי חברת ג'ון דיר. שווי שוק הטרקטורים בישראל נאמד ב-200 מיליון שקל בשנה, מהם 70 מיליון שקל טרקטורים מתוצרת ג'ון דיר - הטרקטור הנמכר ביותר בישראל.

חברת ג'ון דיר הגדילה ב-2008 את השקעותיה בישראל כשרכשה בפברואר 2008 75% מאחזקות "פלסטרו גבת" ב-190 מיליון שקל. פלסטרו גבת היא אחת משלוש החברות הגדולות בעולם ליצור ושיווק תשומות השקיה בטפטוף.

עמיר שיווק פועלת באמצעות 6 חברות בנות לאספקה ושיווק של חומרי הדברה, דשנים, תערובות לבעלי חיים, תפעול ממגורות, ואספקת חומרי אריזה ושיווק זרעים וציוד טכני. מנכ"ל החברה הוא מיכאל מנדלסון.

החברה היא אחת מהחברות הגדולות לאספקה וציוד לחקלאות בישראל וב-2008 רשמה מחזור של 747.4 מיליון שקל גידול של 1.2% לעומת 2007 ורווח נקי של 20.3 מיליון שקל גידול של 2.2% לעומת 2007.

החברה הודיעה כי תחלק לבעלי המניות דוידנד של 6.8 מיליון שקל (34%) מהרווח הנקי. החברה מפעילה 30 סניפים לשיווק מוצריה בכל רחבי הארץ, רובם באזורים החקלאיים.

השותפות לשיווק טרקטורים שהקימה עם "קלרום" מהווה חדירה ראשונה של החברה לתחום התחרותי של מכרת מיכון חקלאי. חברת "קלרום רכב וציוד" המחזיקה גם בנוסף בחברות בנות, פועלת בעיקר בתחום שיווק ומכירת רכב חקלאי מתוצרת ג'ון דיר וציוד מכני והנדסי מתוצרת חברת דייהו הקוריאנית.

ב-2008 הסתכמו הכנסות החברה ב-60.3 מיליון שקל, ירידה של 12.5% לעומת 2007, והרווח הנקי היה 6.2 מיליון שקל ירידה 3.1%. מנכ"ל עמיר שיווק הוא עמיר קליין.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker