פריזמה סוגרת את שירותי חבר הבורסה; בבתי ההשקעות כבר מחזרים אחר מי שניהל את כספו בצורה עצמאית

שירותי חבר הבורסה מציעים ניהול תיק בעלויות נמוכות לעומת הבנקים; בין המתעניינים: הראל פיננסים

יעל פולק-חלק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
יעל פולק-חלק

כחלק מתהליך ההתפרקות של בית ההשקעות פריזמה, החליטה החברה לסגור את חבר הבורסה של החברה, באמצעותו ניהלו מאות לקוחות תיקי השקעות באופן עצמאי. לקוחות אלו קיבלו פניה באמצעות מכתב אשר בישר על סגירת חבר הבורסה. במכתב צוין כי במידה והלקוח לא יעביר את תיק ניירות הערך שלו עד לסוף יוני, התיק יועבר לחשבון נאמנות עד לקבלת הוראה חדשה מהלקוח.

מרבית תיקי הלקוחות הועברו לבנקים ולבתי השקעות אחרים, ולעת עתה בפריזמה עדיין לא העבירו את תיקי הלקוחות לחשבון נאמנות, אך מוסיפים לשלוח מכתבים ללקוחות אלו. במידה ותיק ניירות הערך עובר לנאמנות, מנהל תיקים אחראי על קבלת ההחלטות, בניגוד לחשבון עצמאי דרך חבר בורסה, בו הלקוח מנהל את התיק בעצמו.

בישראל קרוב ל-200 אלף תיקים המנוהלים עצמאית על ידי הלקוחות בחברי הבורסה השונים, כאשר בכל אחד מהחשבונות הפרטיים מנוהלים סכומים הנעים בין אלפי שקלים בודדים למיליוני שקלים.

בבתי ההשקעות כבר החליטו לקפוץ על המציאה. כך לדוגמה, בבית ההשקעות הראל פיננסים החליטו לנצל את ההזדמנות כדי למשוך את הלקוחות העוזבים לפעילות חבר הבורסה שלהם המתבצעת באמצעות הראל טרייד, על ידי כך שתפרו להם "חבילת קליטה" הכוללת הקלות ופטורים מעמלות שונות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום