סרגון מתמודדת על נתח בפרויקט הענק שאלווריון זכתה בו בארה"ב

בשבוע שעבר חתמה אלווריון על חוזה שעשוי להגיע ל-150 מיליון דולר

ניר צליק

>> סרגון נטוורקס, המייצרת ציוד לתקשורת סלולרית בקצבים גבוהים, נמצאת במגעים להקמת תשתית תקשורת בארה"ב בהיקף של עשרות מיליוני דולרים. החוזה קשור לפרויקט שמקדמת ממשלת ארה"ב, אשר מטרתו פרישה של רשת אלחוטית באזורים כפריים.

זהות החברה שעמה נמצאת סרגון במשא ומתן אינה ידועה, אך ייתכן שמדובר באופן ריינג' קומיוניקיישן (Open Range Communication) שעמה חתמה בשבוע שעבר על חוזה חברה ישראלית נוספת, אלווריון. החוזה הוא לחמש שנים והיקפו עשוי להגיע ל-150 מיליון דולר. אלווריון תספק לפרויקט ציוד WiMAX, המאפשר תקשורת אלחוטית בפס רחב בטווח של עד 50 ק"מ. הציוד ייפרש ב-17 מדינות בארה"ב, ויספק שירותי תקשורת לשישה מיליון תושבים. במדינות האחרות נמסר ביצוע הפרויקט לחברות אחרות, וייתכן שסרגון מנהלת את המשא ומתן עם אחת מהן.

תוכנית בניית התשתית באזורים הכפריים נועדה לשפר את איכות החיים של האזרחים המתגוררים בהם ולהעניק להם הזדמנויות כלכליות חדשות. את הפרויקט מממנת ממשלת ארה"ב באמצעות הלוואות ומענקים, ומרבית חברות התקשורת הגדולות מתחרות על נתחים ממנו.

חברת סרגון סיימה את הרבעון הראשון של שנת 2009 עם הכנסות של 43.9 מיליון דולר - ירידה של כ-7% בהשוואה לרבעון המקביל של שנת 2008.

ההכנסות היו בהתאם לתחזיתה המעודכנת של החברה ולתחזיות האנליסטים בשוק. הרווח הנקי הסתכם ב-200 אלף דולר בלבד (סנט אחד למניה), לעומת רווח נקי של 4.2 מיליון דולר, או 11 סנט למניה, ברבעון המקביל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker