קרן ההשקעות הפרטית סקיי וקרן המנוף בראשית הסירו את הצעת הרכישה - ודפי זהב תעבור לבעלי האג"ח

בעלי החוב ייאלצו לשכור מנכ"ל ויו"ר שינהלו את החברה בעבורם וינסו למקסם את שווייה

אתי אפללו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

>> היום אמורים בעלי האג"ח של דפי זהב להציע את החברה למכרז למשקיעים שונים, אך מתברר שכנראה הם לא יקבלו הצעות רכישה. ל-TheMarker נודע כי המועמד האחרון לרכישת הקרן - שותפות בין קרן ההשקעות הפרטית סקיי וקרן המנוף בראשית - החליט להסיר את הצעתו עקב בעיית מס.

שני המציעים הראשונים, ששקלו להגיש הצעה וכנראה חזרו בהם מכוונתם זו, היו שני העיתונים היומיים "מעריב" ו"ידיעות אחרונות". כמו כן שקל להתמודד במכרז איש העסקים הפרטי צביקה בארינבוים.

ל-TheMarker נודע כי לפני כשבוע החליט בארינבוים שלא לגשת למכרז, ואתמול נודע כי גם השותפות של קרן סקיי ובראשית שוקלת לפרוש. גם בארינבוים וקרנות סקי ובראשית חזרו בהם מכוונתם לגשת למכרז מאותה הסיבה - בעיית מס שמתעוררת ברכישת החברה.

על פי מתווה העסקה, שמהווה חלק מהסדר חוב שאליו נקלעה החברה, העסקה כוללת גם מרכיב של המרת חלק מהחוב למניות. אירוע ההמרה יוצר לחברה רווח הון, שעליו היא חייבת במס. במקרה של דפי זהב מדובר במס בהיקף של כמה עשרות מיליוני שקלים.

עד מועד המכרז לא הצליחו הצדדים לקבל מרשות המסים אישור עקרוני לפתרונות שונים שניסו לגבש לבעיית המיסוי הגבוה.

לדפי זהב יש חובות לבעלי האג"ח בסכום של 355 מיליון שקל ולבנק הפועלים בהיקף של 156 מיליון שקל. הנציגות של בעלי האג"ח כוללת את נציג מנורה, המחזיקה ב-17% מהחוב לבעלי איגרות החוב; כלל ביטוח, המחזיקה ב-9.1% מהאג"ח; ופסגות, המחזיקה ב-7.5% מהאג"ח.

אם הצדדים לא יצליחו למכור את החברה, בעלי החוב ייאלצו לשכור מנכ"ל ויו"ר שינהל אותה בעבור בעלי החוב וינסה למקסם את שווייה כדי שתוכל לפרוע את התחייבויותיה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker