בוימלגרין קפיטל: הפסד שנתי של 437 מיליון שקל; גירעון של 357 מיליון שקל בהון ואזהרת "עסק חי"

עלות שכרו של המנכ"ל, גיל טובול, הסתכמה ב-1.08 מ' ש'; מנכ"ל אזורים זכה לשכר בעלות של 1.76 מ' ש'

נתן שבע
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

הבוקר (שישי) בשעה 5:28 בבוקר ובאיחור של שלושה ימים מאז המועד הרשמי לפרסום הדו"חות הכספיים, מפרסמת בוימלגרין קפיטל, שבשליטת שעיה בוימלגרין, תוצאות קשות לשנת 2008 הכוללות אזהרת "עסק חי". בוימלגרין קפיטל, החברה האם של הקבוצה המחזיקה באזורים באנגל משאבים ובאנגל אירופה, סיימה את שנת 2008 בהפסד של 437 מיליון שקל - 308 מיליון שקל מתוכו ברבעון הרביעי של השנה. את שנת 2007 סיימה החברה בהפסד של 16 מיליון שקל. גם לגנא הולדינגס, חברה נוספת בקבוצה, פירסמה אזהרת "עסק חי".

הסיבה המרכזית להפסדים הכבדים של החברה היא ירידות ערך על השקעותיה והוצאות מימון כבדות. ההפסדים הכבדים הובילו לגירעון של 357 מיליון שקל בהון העצמי (המיוחס לבעלי ההון של החברה) ולתזרים מזומנים שלילי מפעילות שוטפת של 228 מיליון שקל.

לחברה צפוי מחסור במקורות כספיים לפירעון התחייבויותיה בשנת 2009 בהיקף של 192 מיליון שקל, ובשנת 2010 בהיקף של 194 מיליון שקל נוספים. תוכנית ההנהלה היא לפתוח במגעים עם מחזיקי איגרות החוב של החברה במטרה לגבש הסדר בנוגע לחובות החברה זאת במקביל להמשך פעילות החברה ובעל השליטה לבחינת חלופות לגיוס כספים באמצעות מימוש נכסים או בדרך של הכנסת שותפים לצורך עמידת החברה בהתחייבויותיה.

רואי החשבון מציינים כי "תחזיות החברה עשויות שלא להתמשש כולן או בחלקן, או להתמשש באופן שונה מהותית מזה הנצפה על ידי החברה. אי הוודאות בדבר יכולתה של החברה לגייס מקורות מימון לשנת 2009 ו-2010 והעובדה שעל פי תחזיות אלו צפוי ב-2009-2010 מחסור משמעותי במקורות מספקים לפירעון התחייבויותיה, מעוררות ספקות משמעותיים באשר להמשך קיומה של החברה כעסק חי בטווח הנראה לעין".

מצבה הגרוע של החברה לא מנע מחלוקת שכר נאה למנהליה. עלות שכרו של המנכ"ל, גיל טובול, הסתכמה ב-1.08 מיליון שקל. מתי דב, מנכ"ל אזורים, זכה לשכר בעלות של 1.76 מיליון שקל. עלות שכרו של איתן פדן, מנכ"ל EEE לשעבר, הסתכמה ב-2.7 מיליון שקל. עלות שכרו של אריק סממה, מנכ"ל אזורים, תיירות הסתכמה ב-2.4 מיליון שקל. עלות שכרו של בוימלגרין הסתכמה בסכום צנוע של 108 אלף שקל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום